Григорій Немиря закликав уряд поважати права і свободи вимушених переселенців

Сьогодні заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря закликав Кабінет Міністрів України припинити дискримінацію внутрішньо переміщених осіб та негайно привести у відповідність до чинного законодавства урядову постанову щодо соціальних виплат цій категорії громадян.

«Уряд багато говорить про реінтеграцію Донбасу. Але на практиці – все по іншому. Не треба оголошень про «великі» плани, потрібно поважати права і свободи власних громадян, а не дискримінувати їх», – сказав він під час засідання Погоджувальної ради ВРУ.

Немиря нагадав, що торік 410 тисячам пенсіонерів – громадянам України, які мали статус ВПО, було припинено виплати пенсій.

«Це відбулося через незаконні верифікації, через незаконну Постанову КМУ № 365 щодо соціальних виплат вимушеним переселенцям, яка суперечить Конституції та законодавству України і міжнародним зобов‘язанням нашої держави», – зазначив голова парламентського комітету.

У зв’язку з цим Григорій Немиря нагадав, що 7 червня 2017 року на своєму засіданні Комітет ВРУ з прав людини розглянув питання щодо забезпечення виконання органами виконавчої влади окремих вимог Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

За його словами, обговорення цього питання оголило низку суттєвих проблем, пов’язаних з реалізацією Постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 р., № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам».

За результатами дискусії члени Комітету вирішили звернутися до прем’єр – міністра України Володимира Гройсмана «з вимогою невідкладно вжити заходів щодо приведення у відповідність з чинним законодавством Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, та Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 р., № 365 з врахуванням позиції громадських організацій з цього питання».

Зазначений лист опубліковано на сайті Комітету ВРУ з прав людини.

«Я закликаю уряд привести у відповідність до законодавства України свої постанови та негайно припинити дискримінацію власних громадян», – наголосив голова Комітету з прав людини.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова