Григорій Немиря закликав скасувати постанови уряду, що порушують права вимушених переселенців

У вівторок, 25 квітня, заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря закликав негайно скасувати постанови уряду, які не відповідають Конституції і законодавству України та порушують права внутрішньо переміщених осіб.

Про це він заявив під час участі в конференції «Захист прав людини внутрішньо переміщених осіб: засади інтеграційної політики та регіонального реагування».

«У нашій державі вже налічується 1,7 мільйони вимушених переселенців. Замість того, щоб захистити права і свободи цієї категорії громадян, Кабмін їх систематично порушує, ухвалюючи дискримінаційні підзаконні акти, що суперечать Конституції та законодавству нашої держави», – сказав заступник Голови партії «Батьківщина», зауваживши, що мова йде про Постанови КМУ № 365, 637, 509 та інші.

FullSizeRender (1)

За словами Григорія Немирі, влада дискримінує та принижує власних громадян.

«Я закликаю уряд негайно скасувати або привести у відповідність до законодавства України ці постанови. Доки цього не трапиться, усі ми будемо заручниками некомпетентності та зловживань чиновників у цій сфері, а страждати при цьому будуть майже два мільйони українців», – зауважив політик.

У зв’язку з цим він наголосив на необхідності розробки стратегії  та державної політики щодо внутрішніх переселенців, які досі відсутні в Україні.

«Наш обов’язок захистити права і свободи цієї категорії громадян. Вимушені переселенці мають стати рушійною силою реформування нашої держави, а не проблемою, якою їх вважає влада», – сказав Григорій Немиря.

FullSizeRender (2)

Зазначимо, що під час конференції обговорювалися питання виконання національної та регіональних програм соціальної адаптації та інтеграції ВПО, основні виклики національної політики та регіонального реагування щодо внутрішнього переміщення, а також ефективні практики держав-членів Ради Європи з цього приводу.

У конференції, яка відбулася в рамках проекту Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні»,  що реалізується в межах Плану дій Ради Європи для України 2015-2017 рр., брали участь також заступник  міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Георгій Тука, голова офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг, заступник голови Департаменту співробітництва з міжнародними організаціями та громадянським суспільством Ради Європи Лілія Гретарсдоттір, радник з гуманітарних питань Посольства Великої Британії в Україні Стівен Лойст, представники Міністерства соціальної політики України та Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, народні депутати України, представники громадянського суспільства та експерти.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова