Демократичний світ повинен бути з Україною стільки, скільки потрібно, щоб виграти війну проти росії, а не лише захистити нашу державу.
Про це заявив заступник голови партії «Батьківщина», перший заступник Голови Комітету ВРУ з питань зовнішньої політики Григорій Немиря, виступаючи на саміті «The Economist» на тему: «Майбутнє Європи у нестабільному середовищі», який проходить 7-8 листопада 2023 року у місті Нікосія (Кіпр).
«З моменту повномасштабного вторгнення росії до України вже минуло 20 місяців. А з моменту анексії Криму – майже десять років. Головне наразі — розуміти причину того, чому режим путіна розпочав цю війну. Не для захоплення території – Криму, Донбасу, Одеси та Києва. Кремль намагається переписати правила глобального світового безпекового порядку. І той, хто виграє цю війну, писатиме ці правила», – пояснив Григорій Немиря.
У цьому звʼязку політик наголосив, що потенціальна мирна угода, яка базуватиметься на принципі «території за мир», не працюватиме, оскільки це війна не за територію.
Він також нагадав про допомогу, яку Україна отримувала й отримує від західних партнерів (США, ЄС та інших демократичних країн), та їхню обіцянку «бути з Україною стільки, скільки потрібно».
«Вони говорять: «Ми будемо з Україною стільки, скільки потрібно». Це означає, що ми будемо з Україною, щоб її захищати. Після 20 місяців війни це потрібно, але недостатньо. Ми вважаємо, що зараз наші партнери мають стверджувати: «Ми будемо з Україною стільки, скільки потрібно, щоб виграти цю війну!» – зауважив Григорій Немиря.
Окрім того, нардеп закликав лідерів демократичних країн допомогти уникнути затяжної війни, надати Україні потрібну зброю для перемоги у цій сучасній війні, посилити санкції та притягнути винних за злочини на нашій землі до відповідальності.
«Чим довше ця війна триватиме, тим більше шансів, що виникнуть нові конфлікти, що міжнародні диктатори росії, ірану, білорусі, північної кореї та інші ставатимуть сильнішими», – вважає він.
Головними темами заходу стали: триваюча війна в Україні та на Близькому Сході, геополітичні та енергетичні потрясіння, безпека Середземноморського регіону та енергетична безпека Європи.
Маючи завидну репутацію досконалості та редакційної доброчесності, «The Economist» зібрав разом високопоставлених посадовців, лауреатів Нобелівської премії та видатних діячів зі сфери політики, бізнесу, фінансів, науки, громадянського суспільства та європейських і міжнародних інституцій, щоб обговорити важливі питання саміту.
Пряму трансляцію заходу можна подивитися за посиланнями:
Economist global website www.19thcyprussummit.economist.com
Economist regional website www.hazliseconomist.com
YouTube-channel https://www.youtube.com/channel/UCa2zCvZzmE3q3pMVZtsIrvw