Григорій Немиря: ЄС закликає владу України негайно вирішити питання щодо виплати пенсій ВПО

Заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря наголосив, що Європейський Союз закликав владу України негайно вирішити проблеми з виплатою пенсій громадянам, які проживають на тимчасово непідконтрольних уряду територіях та внутрішньо переміщеним особам (ВПО).

Про це він повідомив під час засідання Погоджувальної ради голів парламентських фракцій і груп.

«Після того, як Рада Європи, ООН та Норвезька рада у справах біженців підтримали законопроект №6692 з виплати пенсій громадянам України, які залишилися на тимчасово окупованій території Донбасу, та вимушеним переселенцям, я отримав офіційний лист від Єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Йоганнеса Хана. У листі наголошується, що ЄС приділяє особливу увагу ситуації з правами людини на тимчасово непідконтрольних уряду територіях Донецької та Луганської областей, а також гуманітарній ситуації, зокрема вздовж лінії зіткнення та на тимчасово непідконтрольних територіях. Це включає і виплату пенсій», – розповів Григорій Немиря.

За його словами, «у цьому питанні ЄС підтримує заклики невідкладно вирішити існуючи проблеми і це – офіційна позиція Євросоюзу».

Нагадаємо, що Григорій Немиря звернувся до Європейської Комісії з проханням сприяти вирішенню питання щодо ухвалення законопроекту з виплати пенсій громадянам України, які залишилися на тимчасово окупованій території Донбасу, та вимушеним переселенцям.

У зв’язку з цим голова парламентського комітету сьогодні вкотре констатував, що законопроект №6692 відсутній у порядку денному ВРУ на цей тиждень.

«Це говорить про те, що у Верховній Раді блокується розгляд цього питання, вирішення якого суттєво б полегшило гуманітарну ситуацію цієї категорії громадян України. Ми бачимо кричущий розрив між словами та діями очільників держави, які обіцяють одне, але насправді проблема не вирішується. Дуже важливо, щоб ми отримали відповідь, хто блокує розгляд цього питання», – наголосив Григорій Немиря.

Окрім того, він повідомив, що 18 квітня відбудуться комітетські слухання на тему: «Стан реалізації Національної стратегії у сфері прав людини щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб та осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, звільнення заручників та відновлення їхніх прав».

Голова комітету також висловив сподівання, що на цих слуханнях уряд України представлятимуть міністр соціальної політики, міністр з питань ВПО та профільний віце-прем’єр-міністр.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова