Григорій Немиря: Влада здійснює політику з дискримінації вимушених переселенців

Влада України реалізує політику прямої та непрямої дискримінації внутрішньо переміщених осіб в аспекті їхніх виборчих і соціальних прав.

Про це заступник Голови партії «Батьківщина»,  голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря сказав під час засідання Погоджувальної ради.

«Укотре я змушений констатувати, що в порядку денному Верховної Ради на цей пленарний тиждень відсутні ключові законопроекти щодо захисту прав і свобод вимушених переселенців», – зауважив він.

Мова йде про Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян) №6240, який було зареєстровано більше,  ніж півтора року тому, та Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян № 6692, який було розроблено за сприяння міжнародних і неурядових організацій (зареєстровано понад рік тому та розглянуто профільним Комітетом понад рік тому).

«Комітет із прав людини та Комітет з питань соціальної політики вже півтора року чекають, коли ці документи будуть винесені на розгляд до сесійної зали. Не дочекалися поки що … На жаль, це вкотре підтверджує, що влада здійснює політику прямої та непрямої дискримінації вимушених переселенців. І цьому треба покласти край», – наголосив політик.

Григорій Немиря нагадав, що під час свого останнього візиту до Києва минулого тижня канцлер Німеччини Ангела Меркель наголошувала на необхідності захисту прав і свобод громадян України, зокрема і внутрішньо переміщених осіб.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова