Григорій Немиря: Влада здійснює політику дискримінації вимушених переселенців

Влада України реалізує політику прямої та непрямої дискримінації внутрішньо переміщених осіб.

Про це заявив заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря під час засідання Погоджувальної ради.

«Сьогодні багато говорять про важливу подію в історії України – створення єдиної помісної української церкви, про єднання і про духовність. Саме на такому тлі ще більше резонує ситуація, яка вже є системною, невипадковою і яка, на жаль, є свідченням політики прямої і непрямої дискримінації вимушених переселенців, що проводиться в Україні», – сказав він.

Політик звернув увагу на те, що  вже понад рік свідомо гальмується розгляд у Верховній Раді двох законопроектів: Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян), №6240, який був зареєстрований понад 1,5 року тому і досі його навіть не розглянуто профільним комітетом, та законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян № 6692, який було розроблено за сприяння міжнародних і неурядових організацій, зареєстровано понад рік тому та розглянуто профільним комітетом понад рік тому.

За словами Григорія Немирі, добре відомо, що від 300 до 400 тисяч українських громадян зараз не мають доступу до пенсії, а більше 1.5 млн наших співгромадян (ВПО) дискриміновані щодо своїх виборчих прав.

«Адже, коли ми говоримо, що наближаються вибори, то ми маємо говорити не про кандидатів, а про людей, які можуть чи не можуть мати право голосу на цих виборах. Коли ми говоримо про непосильні тарифи, то ми маємо говорити про наших громадян, які навіть пенсію не можуть отримати», – зауважив заступник Голови партії.

Він переконаний, зараз саме час задуматися, «чи не занадто у нас  пустопорожньої риторики та замало конкретних дій».

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова