Григорій Немиря виступив на Політичній Асамблеї ЄНП

Заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря виступив на Політичній Асамблеї Європейської народної партії у Брюсселі.

Він поінформував учасників Асамблеї про ситуацію з формуванням нового складу Центральної виборчої комісії (ЦВК) та наголосив, що лише представник партії «Батьківщина», яка має найвищий рейтинг в Україні, не був включений до списку кандидатів.

«Ми вважаємо обурливі маніпуляції президента Петра Порошенка зі складом ЦВК черговим доказом все більш авторитарних дій проти опозиції та ознакою його підготовки до фальсифікації результатів наступних президентських і парламентських виборів», – сказав Григорій Немиря.

Заступник Голови партії нагадав, що після трьох років зволікань минулого тижня Порошенко подав до парламенту свій список кандидатів до нового складу ЦВК. Згідно зі ст.6 Закону про ЦВК у поданні Президента України про призначення на посаду членів Комісії враховуються пропозиції депутатських фракцій і груп, утворених у поточному скликанні ВРУ. Це важливо для забезпечення політично збалансованого складу Комісії, довіри до виборчого процесу, і, як наслідок, легітимності обраних інституцій та лідерів, пояснив політик.

Григорій Немиря разом із євродепутатом Міхаелем Галлером на Парламентській Асамблеї ЄНП

«Але, порушуючи цю вимогу законодавства та стандарти ОБСЄ, президент не включив до списку кандидата від партії «Батьківщина» (молодого професора юридичного факультету Національного університету ім. Тараса Шевченка). Водночас Порошенко включив шість представників від своєї власної партії та чотирьох від «Народного Фронту» для забезпечення свого контрою над ЦВК (загальна кількість членів – 15). Навіть за часів Януковича наша партія мала двох членів ЦВК», – наголосив Григорій Немиря.

За підсумками обговорення керівництво ЄНП засудило ситуацію, яка склалася з формуванням ЦВК, і закликала Президента України Петра Порошенка внести представника «Батьківщини» до списку кандидатів і забезпечити політичний баланс складу ЦВК.

Окрім того, під час робочого візиту до Брюсселя, який відбувався 29-30 січня, Григорій Немиря провів зустрічі з депутатами Європейського Парламенту. Він також поінформував європарламентарів про ситуацію з формуванням ЦВК та про соціально-економічне і політичне становище нашої держави.

У зв’язку з цим його співрозмовники висловили серйозне занепокоєння і наголосили, що якщо ситуація з ЦВК не буде вирішена найближчим часом,  це поставить під загрозу виборчий процес і результати виборів.

Нагадаємо, що ЄНП є найбільшою та найвпливовішою політичною силою на європейському континенті.  До її складу входять 79 партій та партнерів з 41 країни,  Президент Європейського Парламенту, Президент Європейської Комісії та  Президент Європейської Ради, 8 голів  країн-членів ЄС та 5 голів країн, які не є членами ЄС, 14 членів Європейської Комісії.

ЄНП має найбільшу фракцію в Європарламенті.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова