Григорій Немиря: Війна путіна – це не лише війна проти України, це – війна проти усього Заходу

Сьогодні заступник Голови партії «Батьківщина», перший заступник Голови Комітету ВРУ у закордонних справах Григорій Немиря наголосив, що режим путін веде війну не лише проти України, а й проти усього Заходу, проти світового безпекового порядку.

Про це він сказав,  виступаючи на панелі «Ефективна дипломатія та безпека в нестабільні часи: стратегія миру та стабільності» на конференції «The Economist», яка присвячена наслідкам російського вторгнення в Україну та побудові нової архітектури безпеки в Європі.

«Наразі світова архітектура безпеки більше не є стійкою. Коли ж з’явиться нова архітектура безпеки чи новий безпековий порядок? З кожною великою війною є нації, які виграли і які будують новий безпековий порядок. Його не будують ті, хто програв», – наголосив Григорій Немиря.

«Важливо, щоб це пам’ятав увесь Захід. Захід повинен розуміти, що на кону. Він повинен нам допомогти виграти. Це не двостороння війна. Це – війна режиму путіна проти світового безпекового порядку, проти усього Заходу. Ті, хто переможуть у цій війні, будуть будувати новий безпековий порядок».

Він також нагадав, що з 2014 р Росія окупувала 120 тисяч км² – це як половина території Румунії , або як чотири Молдови. Майже 15 мільйонів людей стали переміщеними особами після повномасштабного вторгнення. Люди рятували свої життя. 8,5 мільйонів з них були вимушені покинути Україну.

«Тільки подумайте про масштаби цієї війни. Вона триває вже 9 років. Але це те, що ми бачимо кожен день. Ми звикаємо до цього. Тому зараз українці не бояться, що вони припинять боротися. Українці бояться, що Захід перестане боротися», – підкреслив Григорій Немиря.

«Не припиняйте боротьбу. На кону наше спільне майбутнє – майбутнє демократичного світу».

У конференції, яка проходить у Бухаресті, беруть участь Прем’єр-міністр Румунії Ніколає Чуке, Міністр закордонних справ Румунії Богдан Ауреску, депутати Парламенту Румунії, інші високопоставлені посадовці і видатні представники зі сфери політики, бізнесу та європейських і міжнародних інституцій. «Батьківщину» на заході представляють лідер Партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко та Григорій Немиря.

Конференцію можна подивитися за посиланням:

Economist global website http://www.rtromania2023.economist.com/

Economist regional website www.hazliseconomist.com

YouTube channel https://www.youtube.com/channel/

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова