Сьогодні, 5 березня, заступник Голови партії «Батьківщина», перший заступник голови Комітету ВРУ з питань зовнішньої політики Григорій Немиря взяв участь у відкритій панельній дискусії на тему: «Мінські угоди – все? Що далі? Що окрім них?».
«Чи може Україна вплинути через дипломатію на суттєву зміну позиції Російської Федерації? На мою думку, не може. Але наразі Україна може вплинути на ситуацію з точки зору внутрішньої політики. Це включає бачення майбутнього Донбасу як частини України, яке в тому числі поділяла б більшість людей, що залишилися на окупованих територіях, і те, що має робити Україна відносно цих людей», – вважає Григорій Немиря.
Він переконаний, що шлях до успіху лежить «в зміні того, що Україна робить або, насправді, не робить для того, щоб в рамках своїх можливостей внутрішньої політики змінити ставлення до проблеми в цілому, змінити ставлення до людей і змінити ставлення людей до цієї політики, яка проводиться».
У цьому зв’язку він нагадав, що «Батьківщина» була першою і є єдиною політичною силою, яка чітко висловила свою позицію щодо Мінських домовленостей.
«На переконання політичної сили, яку я представляю, Мінські домовленості на момент укладання, можливо, і були необхідними, але абсолютно недостатніми для досягнення стійкого миру і політичного врегулювання війни на Донбасі. Саме тому ми вважали, що будь-які переговори та дипломатичні зусилля мають відбуватися в рамках Будапештського меморандуму», – зауважив народний депутат.
За його словами, сьогодні влада переоцінює те, що можна зробити в рамках Мінська і суттєво недооцінює те, що можна і треба робити за його межами, як в короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.
Під час дискусії, в якій брали участь представники переговорного процесу, представники влади, народні депутати, експерти та аналітики, обговорювалися різні аспекти мирного врегулювання військового конфлікту, роль і статус мінських домовленостей у цьому процесі, а також інші аспекти безпечної реінтеграції (законодавчі, правові, економічні, географічні).
Захід відбувся в рамках Національної платформи «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію», яку започатковано у лютому 2018 року. Зазначена платформа – це дискусійний майданчик для обговорення питань врегулювання конфлікту на сході України й безпечної реінтеграції. Діяльність Національної платформи спрямована на посилення консенсусу та стійкості в Україні щодо попередження та вирішення конфліктів. Шлях до цього – розширення громадської участі у мирному процесі, надання пропозицій владі у виробленні відповідних політик, у тому числі – щодо безпечної реінтеграції та національної єдності, а також забезпечення суспільної обізнаності у цих процесах. Ініціатива реалізується за підтримки ЗМІ та фінансується за рахунок механізму сприяння стабільності та миру Європейського Союзу в рамках проєкту «Побудова стійкості до конфлікту шляхом діалогу».