Заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря наголосив, що сьогоднішнє рішення Європарламенту щодо України важко назвати перемогою, оскільки наша країна могла б отримати безвізовий режим з ЄС набагато раніше.
Про це він заявив в інтерв’ю для INTV, коментуючи рішення Європарламенту про надання безвізового режиму Україні.
«Я б не називав це перемогою, я б скоріше говорив про спокусу приписати лише одній людині, а саме – президенту, запровадження безвізового режиму. Очевидно, що це не так. Тому що це було б неможливо без парламенту, який, до речі, скоріше за уряд зробив свою роботу. Це можна було зробити давно: Україна отримала план дій раніше за Молдову і раніше за Грузію», – сказав Немиря.
У зв’язку з цим, за словами політика, виникає запитання: «А хто виннний в тому, що, можливо, лише цього року (але на 100% не гарантовано) запрацює безвізовий режим для України?»
Григорій Немиря зазначив, що за оцінками, які давалися тоді, у 2010 році, коли Україна отримала план дій щодо безвізу, йшла мова про можливість зробити це за 3-4 роки.
Окрім того, голова парламентського комітету звернув увагу: для того, щоб українці змогли їздити до країн Євросоюзу без віз, мають відбутися ще як мінімум три процедурні кроки.
Найважливіший з них – це рішення Ради ЄС, яке має остаточно затвердити безвізовий режим для України, а далі – формальності із датою публікації в офіційному журналі.
Лише після цього, як наголосив Немиря, через 20 днів такий режим може бути введений.
«Орієнтовно – у червні, можливо – у липні. Але це не означає, що безвізовий режим – назавжди. Паралельно запроваджується механізм можливого призупинення безвізового режиму з «третіми» країнами з огляду на різні ситуації, з точки зору міграційного тиску на країни Шенгенської зони і з точки зору ситуації в країнах, які мають безвізовий режим», – пояснив голова Комітету ВР з прав людини.
Григорій Немиря також вважає, багато що залежатиме від зовнішніх обставин поза межами України: міграція, зокрема питання щодо Сирії, ситуація у Північній Африці, на Близькому Сході.
«Залежатиме, наскільки сама Україна виконуватиме ті зобов’язання і норми, які прийняв офіційний Київ, просуваючись до безвізового режиму», – підсумував народний депутат.