У п’ятницю, 11 лютого, заступник Голови партії «Батьківщина», перший заступник голови Комітету ВРУ у закордонних справах Григорій Немиря заявив, що найкраща відповідь на загрозу агресії з боку Путіна – це єдність всередині країни та створення Уряду національної єдності.
На цьому він наголосив під час міжнародної публічної дискусії «Боротьба за виживання: людські жертви війни Кремля в Україні», яку провів онлайн Євразійський центр провідного аналітичного центру Атлантичної ради (the Atlantic Council).
«Нам потрібно бути сильними та не панікувати. Найкращою нашою відповіддю на загрозу агресії з боку Росії Путіна є наша єдність. Нам слід відкласти усі політичні розбіжності та сформувати Уряд національної єдності й зміцнювати нашу армію», – сказав Григорій Немиря.
Політик наголосив, що в часи найбільших загроз слід створювати Уряди національної єдності.
«Саме це запропонувала партія «Батьківщина» Президенту Зеленському вже понад десять днів тому. Але наразі ми так і не отримали відповідь», – зазначив Григорій Немиря.
Він зауважив, що Президент Росії Володимир Путін вважає, що Україна є роз‘єднаною та слабкою.
«В цей час нам як ніколи потрібно продемонструвати політичну волю до єдності», – підкреслив Григорій Немиря.
За його словами, наразі світ зіткнувся не з «українською кризою чи проблемою», а з кризою системи європейської безпеки, що склалася після закінчення Холодної війни. У цьому зв’язку він нагадав про гарантії безпеки та збереження існуючих кордонів, які Україна отримала згідно з Будапештським меморандумом після того, як відмовилася від третього за потужністю у світі ядерного арсеналу, та закликав до його виконання. Політик наголосив на важливості залучення США до розв‘язання кризи.
«Україна не має залишатися сам на сам з Росією у цей час. Якщо агресивні наміри Росії будуть реалізовані, то більше жодна країна у світі не зможе знаходитися у безпеці», – резюмував політик та закликав світову спільноту до протидії цьому.
Під час дискусії про гуманітарну ситуацію в Україні організатори наголосили, що Москва готова до чергового захоплення землі в Україні через вісім років після того, як Кремль розпочав війну на Донбасі та незаконно анексував Крим. Окрім того, було підкреслено, що Кремлівська агресія з 2014 року призвела до жахливої гуманітарної кризи: понад 1,3 мільйона українців були переміщені, війна знищила десятки тисяч будинків, а підтримувані Росією сили на окупованому Донбасі продовжують утримувати сотні політв’язнів. Регіон, що знаходиться на лінії зіткнення на сході України, є одним із найбільш замінованих районів у світі.
Учасники дискусії обговорили наступні теми: Більш широке вторгнення Росії у 2022 році загострило б гуманітарну ситуацію в Україні та могло б викликати міграційну кризу в Європі. Як підготуватися Україні, Європейському Союзу та Сполученим Штатам, щоб Кремль не спричинив чергову гуманітарну катастрофу на українській землі?