Григорій Немиря: Мінські домовленості є недостатніми для припинення війни та встановлення миру

Для припинення війни та встановлення миру в Україні потрібен новий формат переговорів – «Будапешт плюс».

Про це заявив заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря під час інформаційного марафону з питань безпеки, організованого Українським кризовим медіа-центром.

«Ми не підтримуємо позицію, що немає альтернативи Мінську. Після Мінська загинуло и поранено більше громадян України, ніж до нього. За 5 років існування Мінські домовленості продемонстрували, що є недостатніми для припинення війни та встановлення миру», – сказав він.

До того ж політик наголосив, що «Батьківщина» не закликає до негайної відмови від Мінська та Нормандського формату: «Треба працювати над новим форматом – «Будапешт плюс», де за столом переговорів, окрім Німеччини і Франції, будуть США, Велика Британія та Китай».

Григорій Немиря також нагадав, що у 1994 році Україна приєдналася до міжнародного договору про нерозповсюдження ядерної зброї і віддала третій за потужністю ядерний потенціал.

«Натомість ми отримали гарантії територіальної цілісності та суверенітету. І це потрібно використовувати. Від слів треба переходити до діла», – переконаний парламентарій.

Окрім того, він наголосив, що конфлікт на Донбасі є не лише двостороннім протистоянням між Україною та Росією, а частиною глобального протистояння. Тому в інтересах України переходити до нового формату – «Будапешт плюс».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова