Комітету ВРУ з прав людини розглядатиме запропонований президентом законопроект щодо реалізації права змінити громадянство як і інші альтернативні законопроекти, згідно до вимог законодавства України, а саме Закону України «Про Регламент Верховної Ради України».
На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина», голова профільного комітету Григорій Немиря в коментарях тележурналістам у кулуарах парламенту.
«Комітет ВРУ з прав людини не виконуватиме примхи найрадикальнішого депутата – Олега Ляшка», – додав він.
Депутат від «Батьківщини» нагадав, що Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про громадянство України» щодо реалізації права змінити громадянство (№ 6175, внесений Президентом України) 14 березня цього року надали для ознайомлення народним депутатам України та включили до порядку денного сесії.
«Під час включення документу Верховною Радою не ухвалювалось рішення про зміну процедури його розгляду. У зв’язку з цим термін для внесення альтернативних законопроектів становить 14 днів і спливає 28 березня. Тільки після цього на пленарному тижні, 3-7 квітня, ВРУ зможе почати розгляд зазначених документів. Ці роз’яснення були розміщені на сайті Комітету ВРУ ще 17 березня. Зараз на розгляді в Комітеті з прав людини вже п’ять відповідних законопроектів, включаючи президентський. Ще п’ять інших альтернативних законопроектів знаходяться на розгляді в інших комітетах ВРУ», – повідомив Григорій Немиря.
Окрім того, він звернув увагу на те, що з цього приводу до комітету звертаються громадські неурядові організації, наприклад, Світовий Конгрес Українців (СКУ), які в своїх листах стривожені тим, що в разі розгляду законопроекту президента у запропонованому обсязі, це може поставити під ризик долю багатьох мільйонів українців, які з тих чи інших причин мають і українське, і громадянство інших країн.
Зокрема у листі СКУ до Президента України йдеться про те, що «ухвалення цього закону мало б дуже негативні наслідки для численної частини української діаспори».
З огляду на це голова профільного комітету наголосив, що вищезазначені законодавчі ініціативи потребують широкого і відкритого експертного обговорення, а також зваженого підходу під час ухвалення рішення у сесійній залі.
Григорій Немиря також звернув увагу, що головним з підготовки та попереднього розгляду Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності народних депутатів України та державних службовців за набуття громадянства інших держав (№ 6131, внесений Ляшком та іншими народними депутатами), визначено Комітет з питань правової політики та правосуддя, який очолює Руслан Князевич.
«Я оперую фактами. Персональні роз’яснення були надані Олегу Ляшко ще у вівторок. Якщо у нього є запитання згідно з розглядом його законопроекту №6131, то він має ставити всі запитання до Руслана Князевича, який, до речі, є членом президентської фракції БПП», – зазначив парламентар.
На його переконання, лідер Радикальної партії просто «провокує інших колег та ЗМІ на сенсацію, якої немає».
«Наша політична сила підтримує обов’язковість єдиного українського громадянства для державних службовців, включаючи Президента України, членів КМУ та осіб, які мають доступ до державної таємниці. Але ми не підтримуємо заклики позбавити громадянства наших співвітчизників, які залишилися на Донбасі, у Криму або виїхали до інших країн на заробітки ще в 90-роках минулого століття», – підсумував Немиря.