Григорій Немиря: Дискримінація вимушених переселенців – один із пріоритетів влади

Заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря наголосив, що влада України де-факто продовжує вести ганебну політику дискримінації внутрішньо переміщених осіб.

«На жаль, укотре я мушу констатувати відсутність в порядку денному ВРУ двох законопроектів, які на сьогодні є базовими для захисту прав і свобод внутрішньо переміщених осіб. Це законопроект № 6692 щодо виплати пенсій вимушеним переселенцям і законопроект № 6240 про виборчі права ВПО», – сказав він під час засідання Погоджувальної ради голів парламентських комітетів та фракцій.

Так, проект закону про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян), №6240, було зареєстровано більше, ніж півтора роки тому, а проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян № 6692, було розроблено за сприяння міжнародних і неурядових організацій та зареєстровано більше року тому.

За словами Григорія Немирі, невинесення  цих законопроектів на розгляд парламенту спочатку могло здатися непорозумінням, але тільки не після аналізу проекту Державного бюджету на 2019 рік.

«Після вивчення держбюджету на наступний рік можна зробити наступний висновок – дискримінація вимушених переселенців є де-факто одним із ганебних пріоритетів державної політики», – наголосив він.

За словами голови Комітету, на наступний рік уряд запланував на 170 млн. грн менше фінансування щомісячної адресної допомоги ВПО, зокрема на покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

«Ми бачимо тенденцію. Це не випадковість. І хтось має за це відповісти», – наголосив Григорій Немиря.

Окрім того, він наголосив, що вже вкотре де-факто в бюджеті не передбачено ні копійки на імплементацію Плану дій з реалізації Національної стратегії у галузі прав людини до 2010 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова