Григорій Немиря: «Безпековий пакет» Мінський домовленостей має передувати «політичному»

Реалізація «політичного пакету» Мінських домовленостей неможлива без повної імплементації «безпекового пакету».

Про це зазначив заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету Верховної Ради України з прав людини Григорій Немиря в програмі «Чорне дзеркало» на телеканалі «Інтер».

«Спочатку «безпековий пакет», а вже потім політичний. Як можна проводити вибори на Донбасі, якщо там керують люди, які самі себе призначили? – запитав він.

Зі свого боку міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус, який також брав участь у програмі, розділив цю точку зору: «Про які вибори на Донбасі може йти мова, якщо там і не пахне українською владою? Якщо там російських танків більше, ніж спостерігачів?»

За його словами, «ситуацію потрібно оцінювати тверезо та об’єктивно».

Представник робочої групи в рамках Мінського процесу Роман Безсмертний також наголосив на необхідності дотримання такої логіки: спочатку реалізація «безпекового пакету», а потім політичного. Він заявив про першочергову необхідність виведення військ з Донбасу, контроль міжнародних спостерігачів над територією та відновлення контролю української влади над нею.

Окрім того, Григорій Немиря зазначив, що українське суспільство не сприймає так званого «мінського» вирішення конфлікту на Донбасі та закликав запропонувати власний варіант розв’язання цієї ситуації.

«Ми сподівалися, коли підписували Мінськ 1 та Мінськ 2. Але ці домовленості виявилися неефективними. Від нас вимагали їхнього виконання, іноді викручуючи руки. Українське суспільство виявилося мудрішим за політиків: суспільство не сприймає «мінське» вирішення конфлікту на Донбасі. Нам слід запропонувати власний варіант врегулювання ситуації», – вважає представник «Батьківщини».

Він зауважив, що це визнав і Лінас Линкявічус, який заявив, що «прогресу в Мінських домовленостях немає».

Григорій Немиря також заявив, що повернення Криму є цілком реальним завданням, та наголосив на необхідності для української сторони бути агресивнішою у цьому питанні, використовуючи міжнародні організації, щоб говорити про те, що відбувається в Криму, зокрема з кримськими татарами.

«На жаль, сьогодні не існує ефективного дипломатичного засобу повернення Криму. Але я впевнений, що жодна демократична країна світу не визнає Крим частиною Росії», – заявив народний депутат України.

Лінас Линкявічус також заявив, що вони ніколи не визнають анексію Криму і «цю політику нам слід наповнювати конкретними політичними, дипломатичними та економічними кроками».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова