Голосуванням «проти» змін до Конституції ми хочемо повернути мирні переговори на правильний шлях, – заява

Сьогодні наша країна переживає надзвичайні випробування, пов’язані з розв’язаною Росією військовою агресією. Перед українським народом постали такі виклики, від правильної відповіді на які залежить не лише доля нашої країни, а й майбутнє європейського континенту.

Україна зазнає важких втрат: людських, економічних, фінансових. Вона фактично наодинці боронить свою землю від агресора й одночасно перешкоджає йому загрожувати миру і спокою наших сусідніх держав, спільним європейським цінностям.

У цей час потрібна максимальна мобілізація суспільства та всіх політичних сил задля відсічі агресору і захисту національних інтересів. Особливо, коли Україні намагаються нав’язати небезпечні для її сьогодення і майбутнього сценарії. Такі сценарії вимальовуються зі ставлення російського агресора та керованих  ним терористичних угруповань до Мінських домовленостей.

Не ставлячи під сумнів добрі наміри лідерів Німеччини та Франції, звертаємо увагу на те, що російсько-терористичні агресивні сили, прикриваючись Мінськими домовленостями як ширмою, нічого не зробили для виконання їх положень:

– вогонь не припинено;

– важкі озброєння не відведено;

– російські війська та найманці разом із військовою технікою не виведені;

– нелегальні збройні формування не розформовані;

– контроль України вздовж частини українсько-російського державного кордону не відновлено;

– не звільнено заручників;

– тривають знущання над Героєм України народним депутатом Надією Савченко;

– російським псевдо-судом засуджено до 20 і 10 років ув’язнення українських громадян-патріотів Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

До цього слід додати масові порушення прав і свобод людини, руйнування інфраструктури Донбасу з боку окупантів і терористів.

Саме у серпні – вже після направлення проекту конституційних змін до Конституційного Суду – інтенсивність обстрілів з боку агресора була найвищою з часу підписання Мінська-2.

У цих умовах вимоги до України негайно ухвалити зміни до Конституції і встановити «особливе місцеве самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей»  нібито «на виконання Мінських домовленостей» можуть привести до незворотних процесів руйнації конституційного ладу, загрози територіальній цілісності та порушення життєво важливих національних інтересів України.

До того ж Конституція України (ст. 157 ) не допускає її зміни в умовах воєнного або надзвичайного стану, в якому країна фактично перебуває.

Мінські домовленості, зрив їх виконання з боку російсько-терористичних сил і подальші поступки агресору шляхом прийняття змін до Конституції  викликали бурхливу дискусію в українському суспільстві.

Як приклад можна навести звернення відомих інтелектуалів, провідних юристів – експертів з конституційного права і моральних авторитетів до Президента та Верховної Ради від 13 серпня з закликом оголосити мораторій на внесення змін до Конституції України.

Ми також враховуємо позицію регіональних партійних організацій «Батьківщини», які однозначно негативно висловились щодо таких змін.

Зважаючи на це, а також усвідомлюючи свою відповідальність перед українським народом, партія «Батьківщина» вважає за недоцільне підтримувати пропоновані зміни до Конституції.

«Наше сьогоднішнє завдання – голосуванням «проти» повернути мирні переговори на правильний шлях, який дасть мир, а не ілюзії миру. І ми як державні люди мусимо йти не за кон’юнктурою, а йти за національними інтересами України і за встановленням миру, припиненням війни», – наголосила голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко, виступаючи з трибуни Верховної Ради України.

Водночас, партія «Батьківщина» висловлює готовність стратегічно, відкрито і прозоро працювати спільно з активним громадянським суспільством та експертним середовищем над змінами до Конституції в частині збільшення повноважень органів місцевого самоврядування і справжньої децентралізації на європейських принципах підзвітності та субсидіарності.

Ми розраховуємо на дорадчу підтримку експертів Ради Європи / Венеціанської Комісії та Європейського Союзу.

Підтверджуємо свою принципову позицію щодо необхідності суттєвого посилення політико-дипломатичного процесу для припинення агресії на основі Женевського формату та реалістичного і надійного міжнародного механізму моніторингу і верифікації на додаток до важливих зусиль ОБСЄ.

Закликаємо до про-активних стратегічних дій лідерів західних держав, що підписали Будапештський Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї – задля захисту і підтримки незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України та протидії економічному тиску з боку Росії як країни-агресора, спрямованому на те, щоб підкорити власним інтересам здійснення Україною прав, притаманних її суверенітету.

Наголошуємо на важливості сильної спільної позиції всіх 28-и країн ЄС.

«Сьогодні Конституція, яка мусить прийматися на повному консенсусі нації та еліт, приймається в повному розбраті. На таких розбратах не будуються реформи, не будуються становлення та розвиток держави!» – наголосила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко.

Партія закликає фракції Коаліції, всі демократичні сили, всіх громадян до об’єднання на основі захисту українських національних інтересів, спільних європейських цінностей і відсічі російсько-терористичним силам!

 

Донбас – це Україна! Крим – це Україна! Україна – це Європа!

 

Слава Україні!

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова