Економісти доопрацьовують Новий курс у частині податкової політики

У четвер, 13 грудня, відбулося засідання робочої групи за напрямом «Оптимальна система оподаткування» у межах доопрацювання Нового економічного курсу, який ініціювала Юлія Тимошенко.

Економісти обговорили широке коло питань, які стосуються вдосконалення податкової політики, щоб вона стимулювала розвиток економіки, а не пригнічувала його.

Як зауважив керівник робочої групи, депутат Верховної Ради України шести скликань, екс-міністр економіки Сергій Терьохін, фіскальна політика – одна з ключових тем курсу, адже саме їй приділено 100 з 500 сторінок Нового економічного курсу.

«Ми покажемо дороговказ, що саме може бути втілено на прикладі найкращого міжнародного досвіду. Ми зробимо дуже важливу роботу: дамо різні варіанти для виходу з тієї складної ситуації, в якій опинилися. Адже щонайменше половина економіки країни перебуває в тіні. І на 90% це залежить від податкової і пенсійної систем», – пояснив співавтор Нового економічного курсу.

На переконання Сергія Терьохіна, необхідно спрощувати податки та розширювати базу оподаткування, не експериментувати з великими ставками податків: «Адже чим більшим буде охоплення податкової бази, тим меншими будуть податкові ставки. Чим менші ставки, тим менша тіньова економіка».

Зі свого боку співавтор Нового економічного курсу, засновник експертно-аналітичного центру ОПТІМА Віталій Ломакович констатує: сьогодні податкова система не виконує своїх функцій і її потрібно терміново змінювати.

«По-перше, бізнес почуває себе пригніченим, а його розвиток не стимулюється. Отже, наше завдання – знайти такий баланс і компроміс, коли соціальні функції виконуватимуться через наповнення бюджету податками і бізнес відчуватиме стимул для розвитку», – зауважив економіст.

Тож завдання Нового економічного курсу, який ініціювала Юлія Тимошенко, – це зростання економіки на 7-10%, а не на 2-3%, як є зараз, наголосив Віталій Ломакович.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова