Експерти доопрацьовують Новий курс у частині переходу до соціальної ринкової економіки

У четвер, 27 грудня, відбулося засідання Робочої групи за напрямом «Інституційні зміни: перехід до соціальної ринкової економіки, демонополізація та сприятливий бізнес-клімат» в межах доопрацювання Нового економічного курсу, який ініціювала Юлія Тимошенко.

Економісти обговорили необґрунтованість високого ПДВ, надмірне перешкоджання розвитку малого бізнесу, необхідність введення системи патентів для малого бізнесу та визнання домогосподарств суб’єктом економічної діяльності.

Під час засідання робочої групи представники малого бізнесу порушили питання про зменшення контролю та бюрократизації малого бізнесу, наслідками якого є відплив фахівців та низька спроможність до конкуренції у виробників кінцевих продуктів.

Основною метою  майбутньої соціально-ринкової економіки учасники заходу визначили «добробут для всіх».

Зі свого боку філософ, експерт Корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Сергій Дацюк звернув увагу економістів на низку серйозних позицій, які вимагають доопрацювання. Одним з них стало питання: «Чи включає цей добробут природу та нащадків, яким може дістатись забруднена та виснажена земля?» Йшлося також і про  вплив занепаду науки та вищої освіти на розвиток бізнесу.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова