Ефективність роботи уряду визначається не сторінками звітів, а рівнем життя членів суспільства, – Олександра Кужель

Оцінка роботи уряду відбувається за рішеннями, які здійснили негативний вплив на економіку країни та життя кожного українця.

Таку думку висловила в ефірі каналу «NewsOne» народний депутат від «Батьківщини» Олександра Кужель, коментуючи ефективність року роботи Кабінету міністрів під керуванням Володимира Гройсмана.

Народний депутат наголосила на декількох основоположних рішеннях нинішнього уряду, які мали визначальний вплив на погіршення економічної ситуації в країні, подальше зміцнення монополій та ще більше зубожіння населення.

«Перше, абсолютно неприйнятне і для економіки, і для суспільства рішення, – це підняття вдвічі тарифів на газ. Пояснення цьому немає й досі, враховуючи, що меморандум співпраці з МВФ передбачав підвищення, але лише на 25%», – зазначила Олександра Кужель.

Вона нагадала, що саме підвищення тарифів на газ партія «Батьківщина» оскаржує в суді, вважаючи його протиправним, необґрунтованим та таким, що зміцнює монополізм у газовій галузі.

«Водночас з підігріванням монополістам, уряд зробив декілька кроків, спрямованих на посилення тиску на малий та середній бізнес», – вважає народний депутат.

Олександра Кужель переконана, що підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн здійснене винятково за рахунок бізнесу, а не за рахунок економічних показників зростання, і це є суттєвою помилкою.

«Помилкова реформа з 3200. Як і попереджала «Батьківщина», не відбулося підняття за тарифною сіткою, ніхто з працівників не відчув суттєвого полегшення. Між тим, має місце принизлива зрівнялівка в оплаті праці прибиральниці і, наприклад, лікаря першої категорії», – пояснила політик.

Наслідком непродуманого рішення уряду, як вважає Кужель, стало припинення роботи багатьох тисяч підприємців, втрата роботи для українців та скорочення робочих місць.

Також народний депутат звернула увагу: помилковими були й сподівання урядовців на те, що масова роздача субсидій перекриє економічну неспроможність споживачів сплачувати фантастичні тарифи.

«Заборгованість за послуги ЖКГ, що наближається до 29 млрд. гривень, – це вирок урядові та свідчення банкрутства системи», – додала парламентар.

Джерелами економічного зростання, як вважає представниця «Батьківщини», є розвиток малого та середнього бізнесу, його безперебійне функціонування в лояльному до приватної ініціативи законодавчому полі, розвиток промисловості, розумний економічний протекціонізм, спрямований на створення нових робочих місць.

«І щоб ми не говорили, радіючи першому кроку з отримання безвізового режиму, гроші на поїздку має лише незначний відсоток українців. Але демократична держава має надати можливість ці гроші заробити. У нас не створено внутрішнього ринку і умов для розвитку», – підсумувала Олександра Кужель.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова