Дмитро Разумков не підказуватиме депутатам, як голосувати – «Батьківщина» подала законопроєкт про спікера

Народні депутати від фракції «Батьківщина» Сергій Євтушок та Олексій Кучеренко зареєстрували законопроєкт №5631 щодо внесення змін до деяких статей Регламенту Верховної Ради України (щодо повноважень Голови Верховної Ради України).

Його ухвалення унеможливить вплив Дмитра Разумкова на хід голосування у парламенті.

«Ні для кого вже не секрет, що Дмитро Разумков використовує дві фрази, за якими депутати мають обирати «зелену» чи «червону» кнопку. Ми покладемо цьому край. Спікер не має управляти голосуванням «слуг народу», – пояснив ініціатор законопроєкту Сергій Євтушок.

Так, у тексті документа зазначається, що перед початком голосування головуючим чітко та розбірливою здійснюється відповідне оголошення за визначеною формою.

Оголошення про початок голосування починається зі слів «Ставиться на голосування пропозиція про», продовжується зачитування рішення, щодо якого проводиться голосування, та закінчується фразою «Прошу народних депутатів визначитись шляхом голосування».

При здійсненні оголошення головуючим забороняється у будь-який спосіб спонукати депутатів до певного результату голосування, змінювати чи доповнювати його форму, озвучувати будь-які інші коментарі до закінчення голосування.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова