Фракція «Батьківщина» єдина з парламентських команд не дала жодного голосу за ратифікацію Стамбульської конвенції, що нав’язує непритаманні українському суспільству цінності.
Про це написала лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко на своїй сторінці у Фейсбук.
Вона зауважила, що депутати з інших фракцій пішли проти волі українців, адже таке важливе питання варто було б винести на всенародний референдум. Лідерка «Батьківщини» наголосила, що попри красиву назву конвенції – про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами – документ в першу чергу впроваджує поняття гендеру. Саме це, на її думку, стане причиною психічних захворювань дітей.
«Питання, які фактично переформатовують все наше життя, коли при вихованні дітей не потрібно буде спиратися на їхню фізіологічну стать… Запитайте в українців на референдумі, чи готові вони на це йти. Більша частина суспільства проти того, щоб їх позбавляли тієї духовності, що є основою всіх наших сьогоднішніх і майбутніх перемог», – вважає Юлія Тимошенко.
Крім того, виступаючи з трибуни парламенту, Голова партії «Батьківщина» розвінчала низку міфів, пов’язаних із цим документом.
«По-перше, Стамбульська конвенція не входить в той пакет вимог, який нам надає Європейський Союз для того, щоб нам дати кандидатство. І по-друге, далеко не всі країни ЄС ратифікували цей документ. Зокрема, наші сусіди – Словаччина і Угорщина. А Польща зараз проводить процес денонсації ратифікованої Стамбульської угоди. З тих країн, що нас дуже підтримують під час війни, – Латвія, Литва, Великобританія, Чехія – не ратифікували цю конвенцію, і це не завадило їм стати членами ЄС», – додала політик.
Вона також нагадала, що в Україні діє одне з найсильніших законодавств у світі щодо боротьби з домашнім насильством, за яке введена кримінальна відповідальність. Натомість відомий «скандинавський парадокс» показує, що в тих країнах, де найбільше застосовувалася гендерна ідеологія, фіксується найбільше випадків насильства щодо жінок.
«Не можна зараз чинити розкол країни, тому що єдність під час війни для нас важлива. Не можна робити речі, які загрожують самому існуванню такої інституції як сім’я», – резюмувала Юлія Тимошенко.