Депутати від «Батьківщини» звернулися до НАБУ і ДБР для розслідування корупції та зловживань в енергетиці

Тимчасова слідча комісія Верховної ради з питань кризи в енергетиці звернулася з заявою до Держбюро розслідувань та Національного антикорупційного бюро з вимогою відкрити кримінальне провадження по факту корупції та зловживань в НКРЕКП.

Про це під час пресконференції 11 листопада в ІА «Інтерфакс-Україна» повідомив голова ТСК, народний депутат від «Батьківщини» Валентин Наливайченко.

«Чекаємо керівництво і членів НКРЕКП, які незаконно призначені, які зловживали й збагачувались у владі. Перше, де ми їх чекаємо, – це на допиті в ДБР. Така заява нами офіційно подана про кримінальне правопорушення цих державних службовців 27 жовтня цього року», – повідомив він.

Окрім того, члени ТСК звернулися до Шевченківського районного суду Києва з вимогою до правоохоронних органів невідкладно розпочати слідчі дії за фактом махінацій НКРЕКП на енергоринку.

«Друге місце, де ми їх чекаємо, – Шевченківський районний суд, куди ми подали офіційний позов 6 листопада цього року. Теж ці посадовці будуть там відповідати. Тобто, їм буде, чим зараз займатися», – додав Валентин Наливайченко.

Народний депутат наголосив, що зібраних ТСК даних про зловживання в НКРЕКП достатньо для притягнення до відповідальності.

«Докази, конкретні фірми, конкретне збагачення чиновників від енергетики отримають обов’язково правове покарання і висновки. А, по суті, ми вважаємо, мають бути покарання і судові вироки у Вищому антикорупційному суді», – підсумував парламентар.

Водночас народний депутат від «Батьківщини» Олексій Кучеренко на пресконференції детально розповів про конституційне подання до КСУ 50 народних депутатів про невідповідність Конституції низки указів президента і законів України, що визначають функціонування НКРЕКП.

«У поданні ми просимо Конституційний Суд розглянути неконституційність Указів Президента. Йдеться про 4 укази Президента Зеленського від 29 жовтня минулого року щодо призначення членів Національної комісії з регулювання енергетики та житлово-комунальних послуг», – сказав він.

Парламентар зазначив, що ці укази є індивідуальними правовими актами, які вичерпують свою дію після виконання.

«Вони є такими, що видані з перевищенням конституційних повноважень, всупереч Конституції України, а особи, яких призначено цими указами, продовжують перебувати на посадах та де-факто є особами уповноваженими на виконання функцій держави. Зазначене підтверджує тривалість конституційно-правових наслідків у вигляді порушення конституційного принципу поділу державної влади та балансу в системі стримувань та противаг», – резюмував Олексій Кучеренко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова