Депутати від «Батьківщини» не дадуть протягнути через парламент рабські закони

Народні депутати України від фракції «Батьківщина» Михайло Волинець та Валентин Наливайченко засудили наміри влади знищити соціальний діалог та встановити диктатуру роботодавця.

Сьогодні на платформі Конфедерації Вільних профспілок України відбулась онлайн-пресконференція «Вас звільнено! Влада передає всі права роботодавцям», під час якої йшлося про зареєстровані у ВРУ два законопроєкти, що передбачають тотальну зміну формату трудових відносин в Україні за принципом «усі права роботодавцю, а працівникам – лише покірне виконання обов’язків».

Михайло Волинець, перераховуючи численні негативні аспекти зазначених законопроєктів, попередив про маніпуляції з боку роботодавців.

 «Крім порушення базових, конституційних прав найманих працівників, влада хоче вивести трудові відносини на принципово новий рівень. Коли, скажімо, роботодавець зможе тотально контролювати працівника – аж до того, за кого той голосуватиме на виборах. Це буде потужнішим за адмінресурс. Уявіть собі, що стане можливим звільнення працівника у разі, якщо він чи вона, наприклад, не підтримали потрібного кандидата», – застеріг він.

Зі свого боку, Валентин Наливайченко вважає ухвалення владних законопроєктів неприпустимим.

«Такі  зміни Трудового кодексу створюють нерівний, несправедливий і однозначно не соціальний ринок праці в Україні. Це ніщо інше, як феодалізм, який уряд у змові з тіньовими ділками намагається протягнути через парламент. Ці законопроєкти від влади є рухом у протилежному напрямку від інтеграції України до Європейського Союзу», – констатував він.

Як секретар Комітету з питань інтеграції з Євросоюзом Наливайченко запевнив, що позицію про неприйнятність таких законопроєктів буде донесено і до ЄС, і до європейських профспілок.

«Я особисто докладу максимум зусиль, щоб на саміті Україна-ЄС пролунала критика таких законодавчих ініціатив антинародної влади», – додав політик.

Учасники заходу також відзначили, що законопроєкт №5371 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність» від монобільшості та № 5388 про дерегуляцію трудових відносин від уряду – немов написані одним куратором, якому потрібно, щоб українці працювали за копійки, не підіймаючи голови.

«Другий рік поспіль своїми діями, законодавчими ініціативами влада демонструє, що країні не потрібна самодостатня людина праці. Потрібні безправні маріонетки, які або виконуватимуть волю господаря тут, або надсилатимуть можновладцям гроші із закордонних заробітків», – підсумував Михайло Волинець.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова