Депутати підтримали законопроєкт Юлії Тимошенко, який захистить людей від свавілля колекторів

Верховна Рада України підтримала проєкт Закону «Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності» (№2133), поданий Юлією Тимошенко та народними депутатами від «Батьківщини». За документ у першому читанні проголосували 309 народних депутатів.

«Ми всі знаємо, що зараз діяльність колекторів нічим не регулюється. І часто їхні методи межують з кримінальними. Так не повинно бути!» – наголосила Юлія Тимошенко, коментуючи документ на своїй сторінці у Facebook.

Запропонований «Батьківщиною» законопроєкт запроваджує чіткі правила діяльності колекторів і водночас забезпечує дотримання прав боржників. Забороняються неправомірні дії, що можуть становити загрозу життю, честі та гідності, діловій репутації боржників, їх залякування та введення в оману шляхом оприлюднення неправдивої інформації.

«Ми забороняємо колекторам залякувати боржників, погрожувати їм, приховувати телефонні номери, надавати спотворену інформацію про розмір боргу і наслідки його невиплати. Забороняється також вживати ненормативну лексику, ображати боржника, використовувати силу», – зауважила Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» зазначила, що порушення колекторами правил каратиметься штрафами.

«Маю сподівання, що наш законопроєкт успішно пройде ще одне голосування в залі при затвердженні в цілому і якнайшвидше набуде чинності», – резюмувала Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова