Депутати «Батьківщини» звернулись до міністра юстиції щодо ситуації з рейдерським захопленням «Нива 2010»

Депутати фракції «Батьківщина» звернулись з колективним запитом до Міністра юстиції України Павла Петренка щодо ситуації з рейдерським захопленням товариства «Нива 2010» (Кіровоградський район Кіровоградської області), яке відбулось два тижні тому.

Про це сьогодні на брифінгу у Верховній Раді заявив народний депутат Вадим Івченко.

«Цим виступом хочу привернути увагу до рейдерського захоплення в селі Бережанка Кіровоградської області. Фактично за один день 65% товариства «Нива 2010» було переоформлено спочатку на офшорну кампанію, а потім на фірму «Дніпромет», зареєстровану у місті Дніпро. Після цього була здійснена спроба силового захоплення самого підприємства силами Національної гвардії та Національної поліції України з неправомірним застосуванням сили до місцевих жителів, які стали на його захист», – повідомив він.

Як зауважив парламентар, усі спроби директора захопленої агрофірми вирішити це питання в органах юстиції наштовхнулись на формальні відмови.

«На другий день після спроби фізичного захоплення підприємства директор агрофірми звернувся до міністра юстиції зі скаргою на дії державного реєстратора Руденко, який за фальсифікованими протоколами, всупереч вимогам законодавства, в один день змінив засновника та перевів підприємство до іншого міста. Але скарга фактично не розглядалась і було надано формальну підставу у відмові в її задоволені», – пояснив політик.

Також Вадим Івченко нагадав, що після всіх цих подій жителі села перекривали дороги та проводили акції протесту, вимагаючи відставки прокурора області, притягнення до відповідальності посадових осіб Національної гвардії та поліції, винних у побитті мирних жителів.

«Це питання має бути розглянуто на найвищому рівні. Це питання також розглядатиметься сьогодні на аграрному комітеті, на який ми запросили міністра юстиції та МВД. І будемо з’ясовувати, чому відбулось захоплення, чому не було залучено скаржника при розгляді справи, чому не виконано рішення суду, чому за один день документи були переоформлені на офшорну кампанію, чому не було адекватної реакції прокуратури та Національної поліції України на такі дії», – сказав він.

Окрім того, народний депутат від «Батьківщини» наголосив, що варто досконально розібратись у цій справі, адже рішення щодо неї допоможе в подальшому розкривати подібні схеми і покарати організаторів та виконавців, особливо тих, хто дозволив застосувати силовий розгін мирних жителів.

«Це варто уваги, тому що, розібравшись досконально з однією справою, ми зможемо вивчити та запобігати у подальшому рейдерським схемам. Ми зможемо зробити так, щоб організатори та виконавці понесли відповідальність, особливо ті, хто застосовували для силового розгону мирних жителів. Наразі «Батьківщина» разом з антирейдерськими штабами звернулась до міністра юстиції. Сьогодні підписано колективний запит депутатів нашої політичної сили щодо перевірки державного реєстратора і скасування цих рішень. Ми тримаємо цю ситуацію під контролем!» – запевнив Вадим Івченко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова