Депутати фракції «Батьківщина» наполягають на тому, щоб парламент у закритому режимі обговорив з військовим керівництвом комплекс питань щодо забезпечення перемоги нашої країни у широкомасштабній війні, яку веде росія проти України. Має бути проведена ревізія зробленого, робота над помилками та вироблення стратегії подальших дій.
На цьому наголосив депутат фракції «Батьківщина» Михайло Цимбалюк під час ухвалення у Верховній Раді рішень щодо затвердження указів президента про продовження воєнного стану та мобілізації.
«Сьогодні вже вчотирнадцяте, натиснувши зелену кнопку, кожен із нас має задуматись, що це справді велика відповідальність: відповідальність за долю держави, за долю тих десятків тисяч чоловіків і жінок, які ціною власного життя захищають нашу державу. Що ми зробили для того, щоб в них справді була можливість захищати нашу державу в повній достатності обмундирування, боєприпасів, техніки, і як проживають їхні родини?» – спитав депутат фракції «Батьківщина» у колег, присутніх під час обговорення питання.
На його переконання, потрібна негайна відверта розмова членів парламенту з військовим керівництвом у закритому режимі, адже депутати мають розуміти логіку дій військового керівництва, виконавчої влади.
«Назрів той час, коли парламент має поспілкуватись у закритому режимі з керівництвом військовим. З одного боку, що потрібно зробити парламенту, а з іншого боку, що має зробити військове керівництво, враховуючи, на жаль, і помилки, для того, щоб щоденно наближати нашу перемогу. Ми маємо з урядом відверто поговорити, чи все зроблено виконавчою владою для достатнього й об’єктивного, і справедливого бронювання працівників тих підприємств, які працюють на сектор безпеки та оборони, і взагалі для тилу, завдяки якому має бути ефективним фронт», – підсумував Михайло Цимбалюк.
Окрім цього, як переконаний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко, йдеться не просто про чергове продовження Указу Президента про загальну мобілізацію, а має відбутися аналіз того, як працює відповідне законодавство, в тому числі, яке було ухвалено торік. Він підкреслив, що останні випадки переведення технічного персоналу, який обслуговує наші літаки, людей, які обслуговують армійську авіацію, саперів до інших за родом діяльності підрозділів, свідчать про те, що «не все гладко з мобілізацією». Адже, як сказав депутат, продовжується «ганьба на весь світ, коли ногами запихають людей в буси».
«І що ми думаємо, що вони будуть ефективно виконувати бойові завдання? Чи ми думаємо, що вони не підуть в СЗЧ? Мені здається, що потрібно проаналізувати все, потрібно зустрітися безпосередньо з Головкомом і потрібно напрацювати зміни до законодавства так, щоб у нас була дійсно якісна мобілізація і щоб не забирали в піхоту тих навчених людей, які є в ВПС, в ВМС і в армійській авіації або в інших підрозділах і вже роками навчалися виконувати відповідну роботу», – підсумував Вадим Івченко.