День виборів: як голосувала країна

Упродовж дня «Батьківщина» інформуватиме про перебіг голосування і оприлюднюватиме всі факти порушення виборчого законодавства у день виборів у новинах з хештегом #ОТГ2017.

09:15

У неділю, 29 жовтня, відбуваються перші місцеві вибори у 201 об’єднаній територіальній громаді в усіх без виключення областях України. До складу 201 ОТГ увійшли 933 місцеві ради (міських – 25, селищних – 67, сільських – 841).

Партія ВО «Батьківщина» висунула своїх кандидатів у 200 об’єднаних територіальних громадах. Зокрема, 3 698 кандидатів в депутати міських, сільських та селищних рад, 56 кандидатів на посаду голів – 13 міських, 43 сільських та селищних рад.

Голосування, яке розпочалось о 8:00 і триватиме до 20:00, відбудеться на 1947 виборчих дільницях. Кількість виборців, які мають взяти участь в голосуванні – 1 328 430 осіб. За інформацією «Батьківщини», станом на 9:00 відкрились всі дільниці.

На 14:00 запланована прес-конференція лідера партії ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко з інформацією про хід голосування.

Спільними зусиллями місцевих громадських організацій та «Батьківщини Молодої» протягом дня проводиться екзит-пол в 88 об’єднаних територіальних громадах. Результати екзит-пола будуть оприлюднені  після завершення голосування о 20:00.

На попередніх етапах виборів в громадах (грудень 2016 р. і квітень 2017 р.) «Батьківщина» посіла перше місце за кількістю депутатів, обраних від партій, суттєво обігнавши БПП «Солідарність» та інші партії.

09:25

Лідер партійців Миколаївщини Михайло Соколов заявив про порушення прав виборців та тиск на депутатів від ВО «Батьківщина» в ході виборчої кампанії. Як повідомляє прес-служба обласної парторганізації, на прес-конференції в Миколаєві Михайло Соколов оприлюднив факти неправомірних дій влади.

3

За словами «батьківщинівця», на Миколаївщині зафіксовано утворення одномандатних виборчих округів зі значною різницею в кількості виборців: в окремих округах цей показник сягає 500%.

«Кандидат на посаду голови Новополтавської ОТГ Новобузького району від ВО «Батьківщина» Юрій Медведєв звернувся до районного суду з позовом про визнання протоколу комісії про утворення округів недійсним. Суд Новобузького району прийняв сторону позивача, підтримав його й Одеський апеляційний адміністративний суд. Але комісія продовжує порушувати законодавство та ігнорує ухвалу, тим самим позбавляючи громадян права на законне представництво своїх інтересів у виборному територіальному органі», – розповів Михайло Соколов.

Він переконаний, що такі оборудки з протоколами й інші очевидні порушення законодавства є нічим іншим, як бажанням партії влади та колишніх «регіоналів» сфальсифікувати результати місцевих виборів.

Лідер Миколаївської «Батьківщини» направив до Миколаївської обласної прокуратури депутатське звернення з вимогою запобігти порушенням законодавства.

09:35

На Чернігівщині конкуренти застосовують брудні технології проти «Батьківщини». Під час зустрічі з журналістами голова Чернігівської обласної «Батьківщини» Валерій Дубіль повідомив, що впродовж усієї передвиборчої кампанії до рад об’єднаних територіальних громад політична сила відчувала шалений адміністративний тиск.

Як повідомляє прес-служба обласної парторганізації, під час зустрічі Валерій Дубіль розповів про неправомірні дії провладних політичних щодо кандидатів від «Батьківщини».

За словами нардепа, висуванцям від політичної сили неодноразово погрожували, у зв’язку з чим багато авторитетних людей не пішли на вибори у списках партії і в останній момент зняли свої кандидатури.

«Зараз починається брудна інформаційна кампанія, спрямована на дискредитацію «Батьківщини» як політичної сили. Зокрема, в Борзнянському районі Чернігівської області «Батьківщина» має велику підтримку людей, нині через правоохоронні органи відбувається тиск на мешканців с. Велика Загорівка. Очікуються фальсифікації виборів і в Малодівицькій ОТГ», – повідомив Валерій Дубіль.

Він також розповів про факт підкупу виборців «радикалами». Адже, у переддень виборів, разом з кандидатом на посаду голови об’єднаної територіальної громади від РПЛ Олег Ляшко «подарував» кошти дитячому садочку у Новій Басані на суму 1,5 млн бюджетних гривень.

У Любецькій громаді «небезпечного» для влади опозиційного кандидата побили та підпалили машину. Як зазначив Валерій Дубль, «Батьківщина» вже звернулася до правоохоронців з проханням зосередити свою увагу на цих кричущих фактах.

10:08

На Сумщині виборча дільниця закрилась одразу після відкриття. Як передає прес-центр Сумської обласної організації ВО «Батьківщини», на території Буринської новоствореної об’єднаної територіальної громади виборча дільниця № 0095 після відкриття змушена була закритись. Причина закриття – дільниця не отримала бюлетені для голосування.

images (1)

Виборча дільниця розташована на території лікувального закладу.  Факт порушення зафіксував представник ВО “Батьківщина” у місцевій ТВК.

Наразі члени територіальної комісії складають акт порушення та вирішують питання щодо закриття дільниці, яка відкрита з порушеннями.

На Сумщині сьогодні сьогодні обирають голів та депутатів до 9 об’єднаних громад.

10:25

На Волині зафіксовано порушення на виборчих дільницях. На виборчій дільниці села Древині Іваничівського району зафіксовано голосування одного виборця за двох.

Як повідомляє прес-служба Волинського обласного партосередку ВО  «Батьківщина»,  члени дільничної комісії видали одній жінці, яка пред’явила паспорт, бюлетені за двох осіб. Жінка зробила відмітки і вкинула бюлетень до урни.

У селі Витуле Любешівської ОТГ зафіксовано наявність лише однієї переносної скриньки для голосування на дому замість двох, як передбачено законом.

11:05

На Київщині вночі спіймали агітаторів провладної партії. У ніч з 28 на 29 жовтня у селі Рудня Броварського району на Київщині громадські активісти спіймали «на гарячому» представників місцевої та районної влади, які незаконно розповсюджували агітаційні листівки. Громадські активісти відразу зреагували і викликали поліцію.

рудня чернуха_4 полиция ізимає чернуху

Як повідомляє прес-служба Київського обласного партосередку ВО «Батьківщина», Рудня є одним  із сіл, звідки балотуються кандидати у депутати до Великодимерської об’єднаної територіальної громади. Серед представників місцевої влади, які розповсюджували агітки усупереч законодавчим нормам щодо заборони агітації в переддень голосування, зафіксовані депутат Броварської районної ради від БПП Віктор Радченко, сільський голова села Рудня Олександр Карчевський від БПП, депутат сільської ради Віктор Дудар.

У багажнику автомобіля порушників закону поліція виявила агітлітературу на користь провладної партії та провладних кандидатів. Окрім, агіток місцеві чиновники розповсюджували також матеріали, які очорнюють та оббріхують  політичних опонентів провладної сили. Також є свідчення, що учасники агітації були напідпитку. Кандидат у депутати від ВО «Батьківщина» Марина Коваленко подала до поліції заяву про злочин. Агітлітературу було вилучено слідчо-оперативною групою.

12:00

Дільничні виборчі комісії у Великих Мостах (Львівська обл.) отримали виборчі бюлетені для голосування за міського голову без зазначення у відповідному місці виду виборів та дати їх проведення.

Як зазначає сайт громадянської мережі «Опора»,  вранці ці порушення зафіксували спостерігачі організації. Наразі такі бюлетені продовжують видавати виборцям для голосування. Як повідомили у ТВК, за результатами звернення до ЦВК дільницям порадили не вилучати ці бюлетені у ДВК, а дозволити виборцям проголосувати і вже після закінчення голосування приймати рішення стосовно бюлетенів.

Відповідно до частини 4 статті 74 Закону України «Про місцеві вибори» виборчий бюлетень повинен містити назву місцевих виборів, дату місцевих виборів, а в разі проведення повторного голосування – зазначення «повторне голосування» та дату його проведення, означення виборчого округу, номер виборчого округу (за наявності), а також позначені місця для номера виборчої дільниці, печатки дільничної виборчої комісії.

Частини 20 та 27 статті 79 Закону України «Про місцеві вибори» визначають, які бюлетені, вважаються такими, що не підлягають врахуванню при встановленні кількості виборців, які взяли участь у голосуванні, та при підрахунку голосів виборців, та ті бюлетені, що є недійсними згідно Закону. Згідно зі частини 28 статті 79 Закону України «Про місцеві вибори» у разі виникнення сумнівів щодо дійсності виборчого бюлетеня питання вирішується дільничною виборчою комісією шляхом голосування.

13:02

На одній з дільниць Любимівської ОТГ на Херсонщині зафіксовано пряме втручення в процес голосування  представників місцевої влади.

Як повідомляють спостерігачі Громадянської мережі «Опора», голова Горностаївської районної ради Сергій Карпеченко та голова районної Горностаївської адміністрації Олександр Єрохін під час голосування вільно зайшли на територію дільниці№650292 в с. Каїри Горностаївського району, підійшли до голови комісії Любомири Івченко  і звернулись з вимогою прозвітувати перед ними щодо перебігу голосування.

На зауваження спостерігачів про те, що посадові особи не мають перебувати на дільниці, голова Горностаївської районної ради Сергій Карпеченко відповів, що має на це повне право, адже звітує перед областю про проведення виборів і саме їм підпорядковується організація правопорядку на виборах.

Згідно частини 9 статті 27 Закону України «Про місцеві вибори» право бути присутнім на засіданні комісії мають лише члени Центральної виборчої комісії, працівники Секретаріату Центральної виборчої комісії та Служби розпорядника Державного реєстру виборців, а також кандидати в депутати, їх довірені особи, офіційні спостерігачі, від кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі (разом не більше двох осіб від відповідної місцевої організації партії або кандидата в депутати);  кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, кандидати на посаду старости, їх довірені особи, офіційні спостерігачі (не більше однієї особи від одного кандидата); офіційні спостерігачі від громадських організацій, іноземних держав і міжнародних організацій (не більше двох осіб від однієї організації); представники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації). Інші особи можуть бути присутніми на засіданні комісії тільки з дозволу або на запрошення цієї комісії відповідно до прийнятого нею рішення. Перебування інших осіб на виборчій дільниці під час проведення голосування, а також на засіданні комісії під час підрахунку голосів та встановлення результатів голосування не дозволяється.

13.11

На Волині у день виборів газети розміщують рекламні матеріали від влади

У неділю, 29 жовтня, інтернет-ресурс «Волинська правда» розмістив рекламний матеріал про агітаційну поїздку голови Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика до Любомльського району, де відбуваються вибори до Рівненської об’єднаної територіальної громади.

Про це повідомляє прес-служба Волинської обласної парторганізації ВО «Батьківщина».

У матеріалі йдеться про закупівлю шкільного автобуса для села Заріччя, що ввійшло до Рівненської ОТГ, а також облаштування спортивного майданчика зі штучним покриттям і ремонт дороги.

Нагадаємо, законодавство забороняє ЗМІ розміщувати рекламу в день виборів.

Безымянный

13:27

На Чернігівщині «Батьківщина» запобігає порушенням на виборчих дільницях

У селі Обичів Прилуцького району Чернігівської області до виборчих бюлетенів не включили кандидата в депутати Малодівицької ОТГ Віталія Харченка.

Спостерігачі від ВО «Батьківщина» негайно відреагували на цей факт та склали акт про порушення.

У зв’язку з помилкою в оформленні виборчих списків процес голосування призупинили, повідомляє прес-служба Чернігівської обласної парторганізації.

viber image

13:47

На Волині вибори до Сереховичівської ОТГ відбуваються з порушеннями

У день голосування на виборчій дільниці села Солов’ї, що увійшло до складу Сереховичівської ОТГ Волинської області, спостерігачі зафіксували порушення.

Як повідомляє прес-служба Волинської обласної парторганізації ВО «Батьківщина», станом на 9.30 не було протоколу ранкового засідання дільничної комісії, а також витягу зі списку виборців та відомостей про передачу бюлетенів членам ДВК.

«Відсутність цієї інформації може вплинути на результати голосування, адже залишає можливість для фальсифікації результатів волевиявлення громадян», – прокоментував факт перший заступник голови Волинської обласної парторганізації ВО «Батьківщина» Андрій Козюра.

За його словами, по виборчій дільниці села Солов’їв у депутати Сереховичівської ОТГ балотується представник «Батьківщини» Олександр Федчук.

14.00

Станом на 12:00 явка виборців, які взяли участь у голосуванні на місцевих виборах у 201 об’єднаній територіальній громаді, становить 21%.

За даними партії ВО «Батьківщина», найвища явка виборців зафіксована у Луганській області – 39.93%. Натомість найменша – у Львівській області (7,47%).

14:40

Спостерігачі від «Батьківщини» зафіксували порушення під час виборів до Лука-Мелешківської ОТГ, що на Вінниччині.

Як повідомляє прес-служба Вінницької обласної парторганізації, в бюлетені і в протоколі не вказали прізвище кандидата в депутати від «Батьківщини» Валентини Бевз, а просто написали «Валентина Василівна».

Спостерігачам від «Батьківщини» вдалося домогтися того, щоб ТВК зупинила голосування в с. Лука, де балотується Валентина Бевз. Тут просто зараз передруковують бюлетені й протоколи. Після цього має відбутися заміна виборчих документів.

FB_IMG_1

14:53

На Миколаївщині виборці не можуть проголосувати через бездіяльність влади

Виборців Новобузького району Миколаївської області позбавили права голосу.

Про це повідомляє прес-служба Миколаївської обласної парторганізації ВО «Батьківщина».

Зокрема, під час виборів до Новополтавської об’єднаної територіальної громади мешканці сіл Богомази та Шевченкове-2 не мали змоги дістатися до виборчих дільниць, що знаходяться на відстані 18-20 кілометрів.

16:41

Валерій Дубіль: Хаос під час виборів в ОТГ демонструє методи, якими влада керує країною

Невключення кандидатів від партії «Батьківщина» до виборчих бюлетенів, підвіз людей до виборчих дільниць та видача «лівих» бюлетенів – усе це демонструє, що влада не може організувати демократичні вибори та готова вдатися до крайнощів, аби набрати якомога більше голосів.

Про це повідомив народний депутат, голова Чернігівської обласної парторганізації ВО «Батьківщина» Валерій Дубіль.

За його словами, влада продовжує обманювати людей перевіреними методами.

«В Ічнянській ОТГ представники Радикальної партії Олега Ляшка на дільницях використовують «нову» схему. На кожній дільниці зареєстровано близько 10 спостерігачів від цієї партії. На дільницю по черзі заходять 2 спостерігачі від РПЛ зі списками, голосують самі, і відзначають кожен по 10 людей, які голосують паралельно. Потім ці два спостерігачі виходять і заходять два інші. Мабуть, таким чином фіксують виборців, які продали свій голос», – заявив народний депутат.

Валерій Дубіль відзначив, що у Талалаївській ОТГ Радикальна партія використовує інші методи – їхні спостерігачі ставлять виборцям позначки на запрошеннях.

Окрім того, на дільницях вдаються до підміни бюлетенів, і, як наслідок, зриву виборчого процесу.

16:51

На Дніпропетровщині спостерігачі зафіксували на виборах численні порушення

Спостерігачі від «Батьківщини» та громадських організацій фіксують на Дніпропетровщині численні факти порушення виборчого законодавства.

Як інформує прес-служба обласного партійного осередку, для голосування на виборах до Раївської ОТГ Синельниківського району людей неодноразово підвозили шкільним автобусом.

Представники «Батьківщини» склали з цього приводу акт і викликали співробітників поліції.

На виборах до Васильківської ОТГ (Васильківський район) людям роздавали бюлетені з іншим номером округу.

На виході з однієї з виборчих дільниць у Нікопольському районі, де проходить голосування до Червоногригорівської ОТГ, спостерігач від влади записував прізвища тих, хто віддав свій голос. За цим фактом також складено акт.

16:58

На Рівненщині під час голосування в Немовицькій ОТГ один із кандидатів платив по 300 грн за голос.

Як повідомляє прес-служба Рівненської обласної парторганізації, така інформація надійшла від очільника Сарненського районного партосередку ВО «Батьківщина» Миколи Костецького.

Партієць розповів, що жителі села Зносичі поскаржилися: один із кандидатів на голову ОТГ платить по 300 грн за сфотографований бюлетень із голосом на його підтримку. Станом на 14:30 про це сповістили поліцію й чекають на приїзд правоохоронців.

Водночас на виборчих дільницях Демидівської селищної ОТГ трапляються перебої зі світлом,  повідомляє керівник місцевої районної парторганізації ВО «Батьківщина» Володимир Козуб.

За його словами, на 18-ти демидівських дільницях світло зникало кілька разів на 10-15 хвилин.

17:00

Станом на 15:00 явка виборців становить 39%

Станом на 15:00 явка виборців, які взяли участь у голосуванні на місцевих виборах у 201 об’єднаній територіальній громаді, становить 39%.

За даними партії ВО «Батьківщина», наразі найвища явка виборців зафіксована у Чернігівській та Донецькій областях – 51%, а найменша у Тернопільській та Чернівецькій областях – 31%.

1250х550_1 (1)

17:46

На Волині не змогла проголосувати кандидат у депутати ОТГ від «Батьківщини»

У списки виборців, які голосують на окрузі №4 Копачівської виборчої дільниці Рожищенського району Волинської області, не внесли прізвища кандидата від «Батьківщини» в депутати Копачівської ОТГ Лариси Шевчук.

Як повідомляє прес-служба Волинської обласної парторганізації, водночас разом із Ларисою Шевчук втратили можливість проголосувати її чоловік і син.

«Ніхто із членів дільничної комісії не зміг пояснити, як сталося так, що зі списків виборців зникли прізвища сім’ї, яка зареєстрована в цьому населеному пункті та завжди тут голосувала, зокрема й на минулих місцевих виборах», – розповів голова Рожищенського районного партосередку ВО «Батьківщина» Віталій Ковальчук.

Він припускає, що таким чином зацікавлені особи намагаються усунути з перегонів сильного конкурента, адже на цьому окрузі за депутатський мандат борються семеро кандидатів.

17:57

На Дніпропетровщині влада намагається скоригувати явку виборців

Станом на другу половину дня на виборах до Широківської селищної та Карпівської сільської ОТГ на Дніпропетровщині зафіксовано дуже низьку явку.

Як повідомляє прес-служба обласної парторганізації ВО «Батьківщина», наразі до райцентру Широке прибули народні депутати від БПП та представники місцевої влади, щоб розв’язати проблему з низькою явкою на місцеві вибори.

Нині в Широкому перебувають народні депутати Костянтин Усов (Блок Петра Порошенка) та Дмитро Шпенов (Опозиційний блок). Прибули також депутат Дніпропетровської облради Микола Шепілов (Радикальна партія Олега Ляшка), в. о. гендиректора ПАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат» Олександр Герасимчук та мало не в повному складі фракція БПП у Криворізькій міськраді.

18:56

На Закарпатті виборчі дільниці залишилися без електропостачання

На Закарпатті в селах, де відбуваються вибори до Баранинської ОТГ, зникла електроенергія.

Як повідомляють спостерігачі від «Батьківщини», без електрики залишилися села Стрипа, Ярок, Підгорб, Холмець, Довге Поле.

У районному РЕМі пояснили, що через негоду стався обрив лінії на ділянці довжиною в 10 км. Цікаво, що в сусідніх Циганівцях з електропостачанням проблем не виникало.

За словами заступника голови Закарпатської обласної «Батьківщини» Юрія Фекете, електроенергія в день виборів у регіоні зникає не вперше. Таке було, наприклад, під час президентських виборів 2004 року, парламентських виборах.

«Батьківщинівець» зазначив, що електроенергія зникала, як правило, на тих округах, де з великим відривом перемагав не той кандидат, на якого робила ставку влада.

19:59

На Сумщині зафіксували низку порушень виборчого законодавства

Спостерігачі задокументували низку порушень виборчого законодавства в Буринському районі Сумщини.

Як повідомляє прес-служба обласного партосередку ВО «Батьківщина», кандидат у депутати ОТГ від провладної партії разом із членами виборчої комісії відвідувала виборців, які голосували вдома.

Перебуваючи в будинках виборців, кандидат агітувала за себе та своїх колег.

20:00

Станом на 20:00 усі виборці дільниці для голосування на перших місцевих виборах у 201 ОТГ в усіх без виключення областях України закрилися. Наразі розпочато процес підрахунку голосів.

20:02

На Буковині влада ще до голосування назвала переможця виборів голови ОТГ

Народний депутат від БПП Іван Рибак використав державну субвенцію для агітації за кандидата на посаду голови Кіцманської ОТГ, що на Буковині.

Як повідомляє прес-служба Чернівецької обласної парторганізації ВО «Батьківщина», це відбулося напередодні виборів у с. Суховерхів під час відкриття оновленої вулиці, субвенцію на ремонт якої були виділені з держбюджету.

Участь у відкритті взяли Іван Рибак та кандидат на посаду голови Кіцманської ОТГ – діючий міський голова м. Кіцмань Сергій Булега.

Народний депутат від БПП представив кандидата як майбутнього голову й написав про це на сторінці в соціальній мережі Facebook: «Разом із майбутнім головою Кіцманської ОТГ Сергієм Булегою та найменшими вихованцями садочка урочисто відкрили оновлену вулицю, що повністю викладена бруківкою».

Таким чином народний депутат Іван Рибак подав виборцям недостовірну інформацію та використав державну програму для агітації за свого однопартійця. Це підтвердила Громадянська мережа «ОПОРА».

20:05

На Чернігівщині у виборчих списках знайшли помилки в іменах кандидатів

На виборах до Любецької ОТГ, що на Чернігівщині, спостерігачі виявили помилку в імені кандидата в депутати від «Батьківщини».

Про це повідомляє прес-служба Чернігівської обласної партійної організації.

На дільниці №740645 у виборчому бюлетені кандидата від «Батьківщини» Репех Марію Павлівну записали як Петрівну. Помилку територіальної виборчої комісії виявили лише під вечір.

21:28

Зухвалий напад на виборчу дільницю № 120505, розташовану у селі Майське Синельниківського району, скоєно незадовго до її закриття.

Як повідомляє прес-служба Дніпропетровської обласної організації ВО «Батьківщина», партійні активісти, які спостерігали за ходом голосування, помітили близько 15 автомобілів з іноземними номерами, які тут з’явилися ще по обіді.

А десь о 19.20 годині на дільницю увірвалися до 30 молодиків зі зброєю і димовими шашками. Вони стали розкидати урни для голосування, прострелили ногу присутньому тут співробітникові поліції, заподіяли тілесні ушкодження одній з жінок. Також постраждали декілька членів дільничної виборчої комісії.

Один зі зловмисників намагався пошкодити урну для голосування, розбризкавши при цьому маслянисту речовину.

Очевидці стверджують, що невідомо яким чином на дільниці з’явився нардеп від Блоку Петра Порошенка Максим Курячий, який до Синельниківського району жодного відношення не має, оскільки до Верховної Ради обирався у Дніпрі.

Обурення з приводу цього випадку висловила у Facebook і народний депутат від «Батьківщини» Олександра Кужель.

«SOS! У нас на Дніпропетровщині велика біда! У селі Майське 15 машин тітушок увірвалися зі зброєю і сокирами. Ранений черговий поліцейський (йому поранили ногу). Стріляли в членів комісії. Наряд поліції прибув через 40 хвилин. Потвори, адже це місцеві вибори! Що чекати далі…», – написала парламентар.

Жителі Майського брали участь у виборах до Зайцівської об’єднаної територіальної громади. Саме у цьому селі розташована виробнича база корпорації «Агро – Союз». Її засновник Герой України Володимир Хорішко балотується на посаду голови Зайцівської ОТГ і його активно підтримує «Батьківщина».

«Ми очікували, що буде непросто. Адже близько 5 гектарів земель, які увійдуть до новоствореної ОТГ, незаконно обробляє відомий аграрний магнат. А наш кандидат рішуче налаштований забезпечити у цьому порядок і законність», – прокоментувала голова Синельниківської міської організації ВО «Батьківщина» Аліна Натха.

Вона додала: І хоч підрахунку голосів на виборчих дільницях в районі ніхто завадити не зміг, їхні голови одностайно заявляють про відмову відвозити вже пораховані бюлетені до окружної виборчої комісії без належної озброєної охорони.

Ситуація, за словами представників місцевої парторганізації, наразі залишається вкрай напруженою.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова