ЦВК має бути представлена всіма фракціями парламенту, – Юлія Тимошенко

Центральна виборча комісія України має бути представлена всіма фракціями парламенту та має бути незалежною від президента.

Про це заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко в інтерв‘ю журналістам у кулуарах Верховної Ради.

Політик повідомила, що наразі між парламентськими фракціями не знайдено консенсусу щодо голосування за питання обрання нового складу ЦВК. Саме тому це питання не виноситься на голосування, додала вона.

«Окрім того, багато хто підозрює, що формування ЦВК може стати поштовхом до бурхливих політичних процесів, зокрема до дострокових парламентських виборів за старим законом і на користь чинного президента. Тобто – знову фальсифікація», – наголосила лідер фракції.

Юлія Тимошенко заявила також, що змінити ситуацію в країні можливо лише завдяки чесним виборам президента, парламенту: «А чесні вибори можуть бути в одному випадку: якщо ЦВК, що рахує голоси, буде неупередженою, некорумпованою і незалежною від голови держави».

До того ж вона зауважила, що з 14 поданих президентом кандидатур до нового складу ЦВК, 10-11 – це люди, які працюватимуть на замовлення президента Порошенка, зокрема фальсифікуючи вибори.

Лідер «Батьківщини» наголосила на тому, що кожна фракція, згідно із законом, має право на свого кандидата в ЦВК.

Політик нагадала також про рекомендацію ПАРЄ щодо обрання пропорційного складу ЦВК: «Якщо цей принцип буде порушено, то це, по суті, закладе тренд на фальсифікацію нових виборів, а також призведе до санкцій щодо України з боку ЄС».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова