Чиновники не роблять подвигів, вони виконують свою роботу – Сергій Власенко пропонує заборонити нагороджувати державних службовців

Заступник Голови партії «Батьківщина» Сергій Власенко зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №5855 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо скорочення переліку державних нагород)».

Документ передбачає заборону нагородження державними нагородами держслужбовців з нагоди пам’ятних дат, ювілеїв, а також виключення такого виду державних нагород як «почесні звання».

«Цей законопроєкт я переподаю вже декілька разів. Жоден президент і жодна більшість у Верховній Раді досі не були зацікавленні у його прийнятті», – зазначив автор законопроєкту Сергій Власенко.

Разом із тим він наголосив на важливості питань, які вирішує  документ.

«По-перше, чиновники на своїй роботі не вчиняють подвигів, а нагороди даються за подвиги. Чиновники або якісно, або неякісно виконують свої обов’язки. За якісну роботу вони отримують заробітну плату і премії, за погану роботу – догани. Ще раз наголошу – чиновники не здійснюють подвиги. По-друге, так звані «почесні звання» – це абсолютний рудимент радянської нагородної системи. Але, на жаль, у нас продовжуються радянські традиції, а цього потрібно позбавлятися», – переконаний народний депутат.

Крім того Сергій Власенко нагадав власну історію з присвоєнням йому звання Заслуженого юриста України, від якого він відмовився.

«Після ганебного рішення Конституційного суду 2010 року, яким у незаконний, неконституційний спосіб було повернуто в дію Конституцію 1996 року для Віктора Януковича, я відмовився від звання Заслуженого юриста України. Вважаю це рішення правильним та гідним вчинком. На жаль, всі ті, хто сьогодні отримують ці звання, в той час займалися абсолютно іншими справами, зокрема, допомагали режиму Януковича», – додав народний депутат.

Сергій Власенко переконаний, те, що українській незалежності 30 років – абсолютно не привід відзначати нагородами чиновників та будь-кого іншого. А відтак це все повинно бути приведено у нормальний стан, так, як це відбувається у цивілізованих країнах.

«На жаль,«зорепад» нагород під час урочистостей з нагоди державних свят призводить до повного знецінення державних нагород. Коли і людина, яка дійсно вчинила подвиг та отримала державну нагороду, і людина, яка досягла певного віку і за це також отримала державну нагороду, крокують разом з однаковими нагородами, то це повністю нівелює сенс будь-яких нагород», – підсумував Сергій Власенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова