Борис Тарасюк: Вступ до НАТО залежить від «домашньої роботи» України

Україна не дотягує своєю внутрішньою політикою до критеріїв і стандартів, які існують в НАТО. Насамперед, це стосується не військових стандартів, а демократії, прав людини, верховенства права, боротьби з корупцією.

Про це заступник Голови партії «Батьківщина», народний депутат Борис Тарасюк сказав під час засідання круглого столу «70 років НАТО. Український вимір».

«НАТО було і залишається позитивним фактором європейської та глобальної безпеки і стабільності. З 70-ти років існування Альянсу, Україна має за плечима співпрацю тривалістю більше ніж 27 років. Перші контакти з представниками НАТО почалися восени 1991 року, і мені довелось брати участь у цих зустрічах та говорити про майбутнє членство України в Альянсі ще в ті далекі роки», – сказав досвідчений дипломат.

Він зазначив, що за цей час багато зроблено Україною та в Україні для того щоб наблизитись до НАТО, але, на жаль, не все.

«Багато треба зробити і в плані реалізації положень закону про національну оборону. Зокрема, забезпечити дієвість парламентського контролю за діяльністю розвідувальних органів і служби безпеки», – зазначив парламентарій.

Він переконаний, вступ до НАТО залежить від нашої домашньої роботи, але «у цьому питанні ми топчемося на місці багато років».

«Україна була найближче до Альянсу – до Плану дій щодо набуття членства (ПДЧ) – у 2006 році, і я особисто  домовився з керівництвом НАТО щодо запрошення України до ПДЧ вже восени. Але 14 вересня 2006 року Янукович заявив керівництву НАТО, що «українці не готові до ПДЧ», і у такий спосіб зірвав наближення до Альянсу. Якби не внутрішні кульбіти, то у 2014 році Росія не наважилась би напасти на Україну», – наголосив Борис Тарасюк.

За його словами, за роки співробітництва України і НАТО багато чого досягнуто і зроблено.

«Маємо підстави висловлювати вдячність НАТО за допомогу та підтримку, яку ми отримуємо. І ми також маємо всі підстави сподіватися, що НАТО робитиме більше для України, особливо у цей складний період триваючої війни з Російською Федерацією», – підсумував політик.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова