Фракція «Батьківщина» підтримала рішення профільного Комітету ВРУ не враховувати пропозиції президента до Закону України «Про дипломатичну службу» (№7322).
Як пояснив під час розгляду документу у парламенті заступник голови Комітету у закордонних справах Борис Тарасюк, робоча група під його керівництвом більше року працювала над законопроектом про дипломатичну службу, ухвалення якого затягував президент.
«Через президента і його адміністрацію українська дипломатія не мала закону про дипломатичну службу з червня минулого року і до червня цього року», – сказав він.
За словами Тарасюка, принциповим є питання, чи будуть кандидати на посади голів дипломатичних представництв проходити обов’язкові консультації у профільному комітеті, як це відбувалось до 2011 року. Політик зауважив, що за часів Януковича така практика була зруйнована і український парламент був позбавлений цього механізму парламентського контролю.
Борис Тарасюк нагадав, що раніше цю функцію парламентського контролю виконував Комітет у закордонних справах.
«Що поганого у тому, що Комітет ВРУ у закордонних справах проводив би консультації з кандидатами? Нічого поганого. І про це свідчить практика, зокрема і за нинішнього президента: коли до комітету приходили кандидати на глав дипломатичних представництв, відбувалися змістовні, професійні розмови, і в результаті глава держави ухвалював рішення, на яке він має право згідно з Конституцією. Отже, мова не йде про посягання на право президента призначати глав дипломатичних представництв, але мова йде лише про дуже важливу функцію парламентського контролю», – роз’яснив заступник голова профільного комітету.
У зв’язку з цим народний депутат закликав усіх народних депутатів виступити на захист демократичного парламентаризму та підтримати рішення Комітету ВРУ про відхилення обох пропозицій президента до відповідного закону.
Адже, за словами Тарасюка, одна з цих пропозицій посягає на права парламентаризму в Україні, а друга – фактично порушує закон про міжнародні договори України, яким прямо записано право Кабінету Міністрів сформувати делегації для підписання угод, що є компетенцією уряду.