Конституція України є основним законом, незважаючи на постійні спроби всіх президентів узурпувати владу.
Про це заявив народний депутат від фракції «Батьківщина» Борис Тарасюк в інтерв’ю журналістам.
За словами політика, не є виключенням і нинішній президент, який постійно зазіхає на повноваження Верховної Ради, розширює свої повноваження різними указами і де-факто контролює виконавчу, законодавчу та судову владу шляхом маніпуляцій та шляхом постановки своїх людей на ключові посади.
Борис Тарасюк наголосив на тому, що через це у парламенті важко проходять закони про створення НАБУ, САП, про Антикорупційний суд: «Президент прагне створити структури, зокрема і судові, які будуть підпорядковані йому».
Народний депутат від фракції «Батьківщина» також нагадав про те, що лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко на Форумі «Новий курс України», який нещодавно відбувся у Києві, серед основних завдань зауважила про необхідність зміни Конституції України.
«Власне така робота вже розпочалася: працюють робочі групи фахівців, які напрацьовують матеріали для вибудови нової Конституції України», – сказав він.
Парламентарій зазначив, що Юлія Тимошенко пропонує перейти з так званої парламентсько-президентської форми правління на парламентську, за якої би влада концентрувалась у парламенті за прикладом Німеччини, і щоб одночасно з політичними партіями виборці обирали лідера, який згодом очолить уряд.
Окрім того, повідомив Тарасюк, лідер «Батьківщини» пропонує в новій Конституції передбачити більш широке залучення інституцій громадянського суспільства до ухвалення рішень щодо долі держави.
«Юлія Тимошенко сказала, що в разі обрання її президентом, вона буде останнім головою держави, що свідчить про серйозність її намірів щодо глибоких конституційних змін у нашій державі», – заявив політик.
Він вважає, що при зміні Конституції треба чітко визначитися з формою влади в Україні: «У нас нібито парламентсько-президентська республіка, а насправді президентська. Подивіться, як ухвалюються закони у Верховній Раді: президент приходить, давить на депутатів, використовуючи при цьому різні важелі впливу і в результаті ухвалюються ті закони, які потрібні президенту».
Депутат від «Батьківщини» нагадав також, що наша Конституція була ухвалена, коли Україна ще мала перехідну радянську Конституцію. Саме тому її ухвалення було необхідним для того, щоб змінити конституційну та правову парадигму розвитку української держави.
«На той час вона вважалась однією з найпрогресивніших Конституцій в Європі. Україна має велику історію конституційного творення – перша Конституція в Європі була написана великим українцем Пилипом Орликом, тому Україна ніколи не пасла задніх у цьому питанні», – підсумував Борис Тарасюк.