«Батьківщина» заявляє про численні «каруселі» та використання адмінресурсу провладними кандидатами на виборах в ОТГ

Партія «Батьківщина» заявляє про численні факти порушення законодавства на виборах голів та рад об’єднаних територіальних громад (ОТГ), які відбуваються сьогодні, 18 грудня, в 143 ОТГ.

Сьогодні в 143 ОТГ проходять вибори голів та депутатів місцевих рад. За спостереженнями кандидатів на посади голів та в місцеві депутати, а також народних депутатів від «Батьківщини», ці вибори відбуваються зі значними порушеннями закону, що суттєво спотворює результати волевиявлення громадян на користь кандидатів від провладних політичних сил.

Зокрема, в Коропському районі Чернігівської області зафіксовано факти підкупу виборців. Тут кандидати від провладної політичної сили разом з грошима видавали виборцям інструкції, як правильно голосувати.

Ця ж сама політична сила в Носівському району Чернігівської області влаштувала «каруселі». Так, на виборчій дільниці в с. Володькова Дівиця кандидати від цієї політсили видавали виборцям по 3500 гривень за «правильне» голосування.

У с. Новолатівка Широкинського району Дніпропетровської області спостерігачі зафіксували факт підкупу виборців та викликали поліцейських. Але поліцейські, замість фіксації підкупу, почали створювати умови для знищення фактів злочину.

Також, за даними незалежних спостерігачів, фальсифікації та порушення виборчого законодавства є в Житомирській, Донецькій та інших областях.

Так, на Донеччині провладна політична сила застосувала адмінресурс, тиснучи на містоутворюючі підприємства. Тут в день виборів на дільницях агітували голосувати за «власні робочі місця» та за «своє підприємство», співробітників якого змусили йти від провладної партії. Місцеві мешканці відзначили, що саме так діяла «Партія регіонів», від якої ті ж кандидати балотувались раніше.

Брудні технології, адміністративний ресурс та підкуп, що використовують провладні кандидати, свідчать про те, що за три роки після Революції Гідності влада так і не навчилася чесним виборам. Відбулась заміна імен та політичних назв, але за суттю нинішня влада – така ж сама, як і та, що втекла з України після революції.

«Батьківщина» фіксує кожен факт правопорушення, щоб вибороти правду, відстояти право на голос громадян України та покарати злочинців.

Нагадаємо, вибори голів та рад 143 ОТГ сьогодні проходять в 22 областях. Зокрема, обираються 76 сільських голів, 45 селищних голів, 21 міський голова, один староста та відповідні місцеві ради. Дільниці працюють з 08:00 до 20:00.

Минулого тижня відбулись вибори голів та місцевих рад в 41 ОТГ. На цих виборах «Батьківщина» здобула перше місце за кількістю депутатів в радах – 123 мандати, або майже 30% з-поміж депутатів, що балотувались від партій.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова