«Батьківщина» зареєструвала законопроєкти, які дозволять провести референдум і захистити землю від розпродажу

«Батьківщина» зареєструвала в парламенті два законопроєкти, перший з яких регламентує проведення всенародних референдумів, а другий передбачає, що доля української землі має вирішуватися виключно шляхом референдуму.

Так, проєкт закону про всеукраїнський референдум (№2182) забезпечить реалізацію гарантованого конституційного права громадян України на участь в управлінні державними справами безпосередньо через всеукраїнський референдум.

«Референдум є одним з найважливіших інститутів прямої демократії і являє собою безпосереднє волевиявлення громадян з найважливіших питань. На сьогодні стоять виклики подальшого розвитку та безпеки України як суверенної і незалежної, демократичної, соціальної, правової держави, які неможливо вирішувати без врахування думки Українського народу – єдиного джерела влади», – йдеться у пояснювальній записці до документа.

Другий законопроєкт  про внесення змін до Земельного кодексу України щодо набуття, відчуження та розпорядження землями сільськогосподарського призначення (№2183) – забороняє розпродаж земель сільськогосподарського за спиною народу.

«Відповідно до Конституції України, земля є об’єктом права власності Українського народу, проте Український народ, як суб’єкт такого права власності, не має змоги розпоряджатись таким об’єктом права власності. Таке питання має бути винесене на всеукраїнський референдум», – йдеться у пояснювальній записці.

Нагадаємо, сьогодні Юлія Тимошенко звернулася від імені партії і фракції «Батьківщина» до президента з вимогою провести референдум з питання продажу землі, перш ніж виносити закон про ринок землі на голосування Верховної Ради. Юлія Тимошенко повідомила, що на виконання цих вимог фракція реєструє відповідні законопроєкти.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова