«Батьківщина» зареєструвала законопроект, що дозволить розвантажити слідчих від бюрократичних процедур

Депутати від «Батьківщини» зареєстрували законопроект, який дозволить розвантажити слідчих та суддів від непотрібних бюрократичних процедур.

Про це повідомив народний депутат від фракції, ініціатор законопроекту «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо надання слідчим та прокурорам права самостійного призначення окремих слідчих дій в ситуаціях, коли такі дії не зачіпають права та свободи інших осіб» (№8273) Юрій Одарченко.

«Цей документ передбачає, що у кримінальних провадженнях, у яких жодній особі не пред’явлено обвинувачення, експертизи проводяться за постановою слідчого або прокурора. Ця маленька зміна, насправді, полегшить життя всім українцям, а також дозволить розвантажити слідчих та суддів від непотрібно бюрократичного навантаження», – сказав Юрій Одарченко.

Він нагадав, що через так звані поправки Лозового кожен, кого спіткало нещастя (смерть близького), повинні тепер отримувати ухвалу слідчого судді заради права поховати померлого.

«Це викликано тим, що в абсолютній більшості випадків за фактом смерті особи розпочинається кримінальне провадження. У рамках цього провадження призначалася експертиза, яка встановлювала відсутність ознак насильницької смерті, після чого провадження закривалося і небіжчика можна було поховати», – пояснив він.

Після змін до Кримінального процесуального кодексу, зауважив депутат від «Батьківщини», усі експертизи стали призначатися виключно за ухвалою слідчого судді.

«У місті Херсоні, наприклад, всього двоє слідчих суддів, на яких припадає по 100-200 клопотань на день. Якщо хоч один із них захворіє, інший працює в цілодобовому режимі. Адже слідчі судді, окрім експертизи, вирішують ще питання затримання, застави, обшуку, розглядають скарги на дії слідчих та вирішують ще десятки різних питань, кожне з яких потребує часу. А що робити в районах, де судова реформа імені Порошенка взагалі ліквідувала суди? А там, де в судах немає суддів? Там поліція звертається до апеляційного суду області, який визначає суд. Туди має бути направлено клопотання. Потім цей суд вже вирішує клопотання. Це займає близько тижня!» – розповів політик.

Як повідомив Юрій Одарченко, у 90% випадків експертизи проводяться на стадіях, коли жодного підозрюваного ще не виявлено. І тоді розгляд питань про призначення експертизи перетворюється на порожню формальність, додав він.

«Наш законопроект передбачає, що у справах, в яких немає «протилежної сторони» експертизи призначаються за постановою слідчого або прокурора. А як тільки підозрюваний з’являється – тоді вже необхідно лише рішення суду, яке буде виноситися після нормального процесу. Таким чином померлі зможуть відправитися у свій останній путь, а живі – отримати швидке та ефективне розслідування злочинів», – сказав парламентарій.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова