Сім сторінок президентського законопроєкту про деолігархізацію очевидно не можуть побороти олігархів. Команда «Батьківщини», вивчивши успішний світовий досвід, розробила альтернативний законопроєкт, який містить ефективні механізми для реальної боротьби з цим явищем.
Про це під час брифінгу повідомили депутати фракції «Батьківщина».
«Наш законопроєкт кардинально відрізняється від президентського. Ми розуміємо, що олігархами не народжуються, а стають, тому що держава створює певні умови для великого бізнесу. Ми пропонуємо боротись не просто з конкретними прізвищами, а з явищем. І наша команда категорично проти «ручних» каральних органів, які будуть визначати, хто є правильним бізнесменом, а хто – олігархом», – наголосив народний депутат від «Батьківщини» Андрій Ніколаєнко.
За словами Альони Шкрум, під час розробки альтернативного законопроєкту команда детально проаналізувала світовий досвід боротьби з олігархатом, який підтверджує, що без реформування антитрастового й антимонопольного законодавства ці механізми не запрацюють.
«Сім сторінок законопроєкту Зеленського про деолігархізацію абсолютно недостатньо для того, щоб ефективно боротися з цим явищем і його наслідками. Ми проаналізували правову міжнародну базу і вважаємо, що надзвичайно важлива складова цієї роботи – це судова реформа і реформа Антимонопольного комітету, посилення його повноважень і правильне призначення голови через відкриті серйозні конституційні процедури», – зауважила народна депутатка від «Батьківщини».
Крім того, як наголосив Валентин Наливайченко, у законопроєкті передбачений механізм поновлення справедливості.
«Ми обов’язково будемо добиватися повернення вкраденого. Нам особливо важливо повернути вкрадене з офшорів, які й за цієї влади досі залишаються недоторканними. Ми посилимо законодавство, яке переслідує можновладців, топкорупціонерів, які стають олігархами, присвоюючи те, що їм не належить», – запевнив народний депутат.