«Батьківщина» закликає підтримати вимоги фермерів, які протестують під парламентом

Юлія Тимошенко закликала депутатів підтримати вимоги фермерів, які прийшли під стіни Верховної Ради з акцією протесту.

Про це лідер «Батьківщини» наголосила з парламентської трибуни.

«Аграрії з’їхалися з усієї країни, щоб достукатися до сердець народних депутатів! Вони приїхали, щоб виправити помилку, яка була допущена при прийнятті Державного бюджету наприкінці минулого року, коли великим корпораціям, аграрним монополіям та холдингам дали можливість забрати з бюджету майже 20 млрд гривень, а у фермерських господарств забрали останні копійки», – з обуренням заявила Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» закликала колег задовольнити вимоги фермерів щодо повернення пільгової системи оподаткування, яка існувала до 1 січня 2016 року, оскільки зараз аграрії не мають ані субсидій, ані державної підтримки, а також негайно ухвалити закони про сімейні фермерські господарства та єдиний податок на землю.

_APM7071

«Вони вимагають ні в якому випадку не виконувати те, про що оголосив прем’єр-міністр щодо продажу з молотка одного мільярда сільськогосподарської землі», – наголосила народний депутат.

Тимошенко також зазначила, що фермери просять, аби Верховна Рада розглянула стратегію розвитку сільськогосподарських господарств, як це є в кожній європейській, цивілізованій країні, де є сільськогосподарська земля.

«Я прошу народних депутатів взяти це, як головний пріоритет! Це – половина України! І це наше благополуччя і наше майбутнє!» – підсумувала лідер «Батьківщини».

_APM6993

Як відомо, сьогодні під стінами Верховної Ради проходить кількатисячна акція – протест фермерів «Захисти село — збережи Україну!»

Висловити своє невдоволення політикою держави вийшли фермери, кооператори, керівники особистих селянських господарств, голови сільських рад, сільські вчителі та лікарі.

_APM6877

Вони вимагають від парламентарів ухвалення низки законопроектів для покращення ведення бізнесу, недопущення продажу державних земель.

До народних депутатів у представників аграрного бізнесу є конкретні пропозиції: прийняти законопроект № 3851-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, в тому числі сільгоспвиробників», а також законопроект №1599 «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств».

А головне – до 1 липня 2016 року розробити та прийняти новий Податковий Кодекс, в якому передбачити єдиний земельний податок та запровадити фіксацію (недоторканність) нової податкової системи до 2021 року.

пікет 025

Фермери також категорично виступають проти оголошеного прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком продажу державних земель і вимагають передати повноваження розпорядження землями територіальним громадам.

Загалом, учасники акції протесту вимагали відстаки чинного прем’єра та повного переформатування Кабміну.

пікет 014

Лідер фракції Юлія Тимошенко, депутати від «Батьківщини» Іван Кириленко, Вадим Івченко, Валерій Дубіль, Іван Крулько, Сергій Євтушок, Олексій Рябчин вийшли до учасників акції протесту, вислухали їхні вимоги, поспідлкувалися з фермерами та висловили їм свою підтримку.

пікет 039

Загалом біля Верховної Ради зібралося понад 3 тисячі мітингувальників.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова