Фракція «Батьківщина» закликає Верховну Раду підтримати пакет законопроектів щодо реформи державної служби.
Про це на брифінгу в парламенті повідомила народний депутат від «Батьківщини» Альона Шкрум.
За її словами, сьогодні до порядку денного пленарного засідання ВР внесено низку важливих законопроектів.
Як нагадала народний депутат, згідно з коаліційною угодою уряд мав внести законопроекти щодо реформи державної служби ще в грудні 2014 року: «Після чотирьох місяців узгоджень в урядових коридорах та з громадськими організаціями, експертами, зокрема міжнародними, ми нарешті отримали ці законопроекти».
«Одна з найважливіших сьогодні реформ для країни – це реформа державної служби як в державних органах, так і в органах місцевого самоврядування», – зазначила Альона Шкрум і закликала народних депутатів підтримати голосуванням зазначені проекти закону.
Коментуючи положення законопроекту №2490 про державну службу та законопроект №2484 про службу в органах місцевого самоврядування, депутат від «Батьківщини» повідомила, що ними змінюються підходи до держслужби, які роблять її прозорою, європейською та інноваційною.
«Для нас, молодих політиків, дуже важливо, щоб доступ до державної служби нарешті став відкритим для молодих професіоналів, які дійсно бажають працювати на державу поза партійними квотами та політичними домовленостями», – зауважила Шкрум.
За її словами, згідно з положенням зазначених законопроектів призначення на всі посади на державну службу відбуватимуться за конкурсом, який оголошуватиметься через єдиний веб-портал.
Зі свого боку представник «Реанімаційного пакету реформ», співавтор законопроектів Денис Бродський повідомив на брифінгу про те, що ухвалення зазначеного закону є важливою передумовою для проведення інших реформ у країні, «адже ефективність проведення реформ залежить, насамперед, від ефективності держслужби і тих людей, які мають впроваджувати в життя ці реформи».
«Це закон, який дозволить розмежувати політичні посади членів уряду від професійних посад решти держслужбовців та дозволить залучати до роботи в органах державної влади професіоналів за прозорим конкурсом, де 30% відповідних конкурсних комісій становитимуть представники громадянського суспільства», – зазначив він.