«Батьківщина» як державницька партія виступає проти свавільного використання владних повноважень, – заява партії

У четвер, 8 квітня, Конституційний Суд України зареєстрував подання 49 народних депутатів щодо незаконності Указу Президента України Зеленського про скасування Указу Президента України Януковича про призначення суддею Конституційного Суду України Олександра Тупицького.

«Батьківщина» як ніхто інший відчула на собі всю репресивну силу судів часів Януковича, як ніхто інший має питання до суддів, призначених Януковичем, а відтак як ніхто інший має моральне право вимагати сатисфакції і встановлення справедливості.

Однак «Батьківщина» є державницькою політичною силою, яка в своїй діяльності керується не особистими мотивами, а законами і Конституцією України.

Жоден закон України не дозволяє Президенту скасовувати укази попереднього глави держави про кадрові призначення.

Чинний президент має у своїй вертикалі достатньо органів, які могли би належним, законним чином висунути претензії чи звинувачення голові Конституційного суду, якщо такі є і мають під собою правові підстави. Так і має бути в правовій, демократичній державі. А скасування Указу свого попередника – це просто свавільне використання влади і повноважень.

Здавалося б, навіщо Президенту так порушувати закони і Конституцію України та звільняти суддів у такий неприродній спосіб? Відповідь очевидна. Щоб за будь-яку ціну не допустити ухвалення Конституційним Судом рішення про незаконність розпродажу сільськогосподарської землі. Це єдина і справжня причина антизаконної розправи із Конституційним Судом. Всі інші обставини – прикриття.

Саме тому підписи наших депутатів стоять під свіжим поданням до Конституційного Суду. Ми за справедливість і за рівні правила для всіх.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова