«Батьківщина» вимагає від влади запровадити мораторій на підвищення тарифів

Закарпатська облрада за ініціативи фракції «Батьківщина» звернулась до Президента, Кабміну та Верховної Ради з вимогою не допустити підвищення тарифів на комунальні послуги для населення, врегулювати ситуацію з субсидіями для громадян у держбюджеті на 2022 рік і не перекладати відповідальність за оплату житлово-комунальних послуг на органи місцевого самоврядування.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив заступник Голови партії «Батьківщина», народний депутат, в.о. голови Закарпатської партійної організації «Батьківщина» Іван Крулько.

За його словами, закарпатські депутати звернулись до влади з такими пропозиціями:

  1. Розглянути можливість введення мораторію на підвищення цін на комунальні послуги для населення.
  2. Вжити заходів з протидії монопольному підвищенню тарифів, забезпечити обґрунтований рівень тарифів і не допустити підвищення їх у майбутньому.
  3. Відмовитися від перекладання відповідальності за оплату житлово-комунальних послуг на органи місцевого самоврядування; врахувати під час ухвалення Державного бюджету на 2022 рік достатній обсяг коштів для захисту громадян і громад від підвищення тарифів.
  4. Спрямувати кошти в сумі не менше 20 мільярдів гривень від допомоги, що надійшла Україні від МВФ, на виплати субсидій для громадян на оплату житлово-комунальних послуг, а також забезпечити автоматичне нарахування субсидій тим, хто їх потребує.

«Батьківщина» вимагає передбачити  змінами до бюджету на 2021 рік  24,9 мільярда гривень на субсидії і 10 мільярдів гривень на покриття різниці у тарифах. Ми вважаємо, що  12 мільярдів гривень, передбачених змінами до бюджету на 2021 рік, недостатньо при тарифах, за яких люди не знають, як пережити зиму, коли собівартість українського газу становить 1 гривню за кубометр, а людям його продають по 8 гривень, а містам і бізнесу – по 24 гривні!» – наголосив Іван Крулько.

Він нагадав, що питання тарифів, катастрофічного стану ЖКГ і нестачі субсидій у бюджеті ще на першій Погоджувальній раді порушила Юлія Тимошенко. Але «слуги народу» не поспішають вирішувати тарифну кризу, перекладаючи відповідність на місцеву владу.

«Подумайте, чи зможуть  українські мери надавати послуги населенню, якщо не зможуть  оплатити борги по комуналці? Тому віддайте  10 мільярдів гривень з видатків – на покриття різниці тарифів і покрийте повністю потребу у субсидіях. Давайте кошти від перевиконання бюджету дамо людям і  подумаємо хоч раз про українця», – зазначив представник «Батьківщини».

Нагадаємо, Юлія Тимошенко запропонувала план захисту людей у зимовий період. Він передбачає збільшення субсидій для кожної родини, яка їх потребує, надання субвенцій для місцевих бюджетів та направлення на потреби населення газу вітчизняного видобутку, собівартість якого складає 1 гривню. Це не лише дозволить не підвищувати тарифи, а й дасть змогу знизити їх.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова