«Батьківщина» вимагає від парламенту включити до порядку денного законопроекти, які унеможливлять зловживання офшорами та щодо ратифікації відповідних угод про антиофшорне законодавство з ЄС.
Про це заявив заступник керівника фракції Сергій Соболєв на засіданні Погоджувальної ради лідерів парламентських фракцій та комітетів.
Він нагадав, що залишився лише місяць до того, коли Україна зможе скористатися наданим Європейським Союзом та міжнародними фінансовими організаціями правом на ратифікацію двох угод про антиофшорне законодавство.
Політик зауважив, що такі угоди ратифіковані всіма країнами ЄС і в разі, якщо Україна не ратифікує їх, ми потрапимо до списку тіньових держав з офшорною чи напівофшорною економікою з наслідками запровадження економічних санкцій.
Сергій Соболєв зазначив, що питання про ратифікацію відповідних угод не включено до порядку денного на поточний тиждень.
До того ж представник «Батьківщини» повідомив, що є два законопроекти, які декілька років лежать у парламенті без розгляду – про зупинення тіньового податкового обігу через офшорні та напівофшорні юрисдикції.
Він також нагадав, що політична сила Юлії Тимошенко подала пакет законопроектів про регулювання податкового законодавства щодо неможливості уникнення оподаткування.
Заступник керівника фракції закликав парламент розглянути пакет законів, які повинні врегулювати всі питання щодо безпеки держави.
«На жаль, ми досі так і не отримали до другого читання законопроект, який би остаточно поставив крапку у парламентському та громадському контролі над спецслужбами в Україні. Це відповідало б стандартам НАТО», – додав він.
Окрім того, переконаний Сергій Соболєв, першочергового розгляду потребує законопроект про вибори – президентські та парламентські.
«До президентських виборів у березні залишились лічені місяці: чи будуть знову включатися поправки в останній місяць, як це було при Януковичі?» – запитав парламентарій.
За його словами, у порядку денному також відсутні важливі законопроекти, на ухваленні яких наполягає фракція «Батьківщина». Йдеться про законопроекти, якими пропонується передавати землю за межами населених пунктів об‘єднаним громадам, якими завершується аграрна реформа щодо передачі землі у приватну власність фермерським господарствам, а також якими врегульовується порядок спеціального оподаткування аграрного сектору.