«Батьківщина» вимагає терміново проголосувати законопроект про зниження ренти на газ

«Батьківщина» поіменно називатиме всіх членів комітету з питань митної політики, які саботують прийняття рішення про винесення на розгляд парламенту законопроекту, що дозволить знизити тарифи.

Про це журналістам повідомила лідер фракції Юлія Тимошенко за підсумками Ради коаліції.

За її словами, «Батьківщина» вимагає терміново проголосувати у вівторок в цілому законопроект щодо зниження податку на видобуток українського природного газу з метою зниження тарифів.

«Але голова Верховної Ради сказав, що раніше четверга парламент цей закон розглянути не зможе. На середу призначене засідання профільного комітету», – уточнила Тимошенко.

Водночас, народний депутат зазначила, що фракція Народний фронт, за дорученням прем’єр-міністра, блокує засідання Комітету.

«Батьківщина» бере під контроль засідання профільного Комітету з питань податкової політики у середу: ми будемо оголошувати суспільству, хто саме з членів комітету не голосує і саботує прийняття рішення про винесення на розгляд парламенту законопроекту, який дозволить знизити тарифи для населення», – наголосила лідер фракції.

Також Тимошенко повідомила, що «Батьківщина» вимагає негайно ухвалити закон про скасування податку на пенсії: відповідний законопроект готовий до розгляду з висновком профільного комітету, «але все не робиться, тому що за рахунок пенсіонерів сьогодні закривають корупційні дірки в бюджеті».

Окрім того, лідер «Батьківщини» під час засідання Ради коаліції наполягала на невідкладному розгляді парламентом питання про продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі.

«Домовились, що в середу відповідний парламентський комітет розгляне це питання, після чого законопроект буде внесений до порядку денного. «Батьківщина» не відступить ні на крок від того, щоб мораторій на продаж сільськогосподарської землі з молотка був пролонгований», – наголосила Юлія Тимошенко.

Голова фракції повідомила, що «Батьківщина» досить жорстко поставила питання про ухвалення закону про Тимчасові слідчі комісії з метою реалізації парламентом своїх контрольних функцій в повному обсязі.

Тимошенко розповіла, що під час Ради коаліції піднімала питання із затягування підрахунку голосів на місцевих виборах.

«Ми вимагали, щоб на Погоджувальну раду був запрошений генеральний прокурор, міністр внутрішніх справ, а також представники Президента, які за це відповідають. Ми звернулись до голови Верховної Ради і до Президента з вимогою негайно втрутитися в цю ситуацію і сподіваємося, що будуть зроблені відповідні кроки з боку спікера парламенту», – зазначила політик.

Також лідер «Батьківщини» вимагає від Президента подати до парламенту документи про заміну складу ЦВК, зокрема щодо переобрання вже нелегітимного голови Центрвиборчкому.

Народний депутат нагадала, що «Батьківщина» ще рік тому подала свої пропозиції щодо заміни складу ЦВК.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо ситуації з виборами в Маріуполі, лідер фракції зауважила, що рішення з цього питання, швидше за все, ухвалюватиме Погоджувальна рада.

Водночас Юлія Тимошенко наголосила, що позиція партії «Батьківщини» з цього питання наступна: на звільнених територіях, де мир і українська влада, мають бути проведені вибори згідно з українським законодавством.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова