«Батьківщина» вимагає провести позачергове засідання парламенту заради зниження тарифів для людей

«Батьківщина» вимагає провести позачергове засідання Верховної Ради України для розгляду законопроекту, який впливає на зниження ціни на газ для людей та тарифів на тепло (щодо зменшення рентної плати на газ).

Про це заявила лідер фракції Юлія Тимошенко сьогодні на брифінгу в парламенті.

«Народні депутати роз’їхалися на три тижні і залишили людей перед опалювальним періодом з тими тарифами на тепло і з тими цінами на газ, які є необґрунтованими і знищують кожну родину. Це недопустимо!» – заявила вона.

Тимошенко нагадала, що законопроект №2835 про внесення змін до Податкового кодексу щодо здешевлення вартості газу для населення був ухвалений в першому читанні і мав бути прийнятий ще на минулому сесійному тижні.

За її словами, ухвалення цього закону, який передбачає зменшення ренти на видобування газу, дозволить суттєво знизити ціни на газ для людей і тарифів на тепло.

«Батьківщина», спираючись на статтю 83 Конституції, яка передбачає, що 150 народних депутатів можуть скликати позачергове засідання Верховної Ради, звернулась до голови парламенту з листом щодо проведення позачергового пленарного засідання на цьому тижні, максимум на початку наступного», – повідомила лідер фракції.

Юлія Тимошенко також звернулась персонально до президента України, як до гаранта Конституції: «Саме тому, що він не може залишити зараз країну і людей в тій ситуації, коли вони не здатні заплатити нові тарифи на тепло, які людям будуть встановлювати з 15 жовтня, я звертаюсь до нього, щоб він дав команду своїй фракції, яка налічує достатньо народних депутатів, щоб його фракція так само ініціювала проведення позачергового засідання ВР для розгляду законопроектів, які впливають на зниження ціни на газ для людей та тарифів на тепло».

Лідер «Батьківщини» також повідомила, що кандидати в депутати від партії, працюючи по всій Україні, зіштовхнулися зі страшним явищем.

«Літні люди в очікуванні нових тарифів на тепло, які базуються на абсолютно необґрунтованих цінах на газ, готуючись до опалювального періоду, свідомо почали відрізати свою систему опалення і залишатися взимку без тепла. Вони це роблять свідомо, бо знають, що їм не під силу потягнути тарифи на тепло. Вони також знають, що цей уряд ухвалив закон, який передбачає конфіскацію квартири, якщо люди заборгують за тепло чи газ», – розповіла політик.

Також вона повідомила, що кандидати в депутати від «Батьківщини» зібрали тисячі платіжок, які реально показують, скільки субсидій нараховано частині людей в Україні

При цьому Тимошенко продемонструвала платіжку, де субсидія, нарахована родині з двох пенсіонерів, складає 63 копійки.

«Я хочу запитати, що це за політика субсидій?» – обурилася народний депутат.

Окрім того лідер фракції повідомила, що за ініціативою «Батьківщини» 381 місто України вже прийняло на позачергових сесіях міськрад відкрите звернення до Президента України негайно втрутитися в ситуацію, що склалася з цінами на газ для людей і з тарифами на тепло.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова