У середу, 26 лютого, відбулася зустріч членів фракції «Батьківщина» Валентина Наливайченка та Михайла Волинця зі спеціальною місією Міжнародної конфедерації праці, Європейської конфедерації праці та Пан’європейської регіональної Ради МКП (МКП/ЄКП/ПЕРР) на чолі з Генеральним секретарем ЄКП Лукою Вісентіні.
Під час зустрічі сторони детально зупинилися на окремих положеннях законопроєкту «Про працю», яким влада планує замінити чинний Кодекс законів про працю. Секретар Комітету ВРУ з питань інтеграції України з Європейським Союзом, народний депутат від «Батьківщини» Валентин Наливайченко зауважив, що урядовий законопроєкт №2708 ставить найманих працівників у вкрай складні умови.
«Владний законопроєкт порушує не лише чимало міжнародних норм, а й права людини. Проєкт Закону в запропонованій редакції послаблює рівень охорони праці, звужує обсяг трудових прав та соціальних гарантій працівників у порівнянні з чинним національним законодавством, що суперечить зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію, та не відповідає праву ЄС», – обурився Валентин Наливайченко.
У свою чергу, голова Конфедерації вільних профспілок Михайло Волинець переконаний, що ухвалення документа може призвести до введення торгово-економічних санкцій щодо України чи окремих представників влади.
«Якщо урядовці так прагнуть рабського трудового законодавства – хай готуються до санкцій! Світові профспілкові організації не виключають застосування до України, окремих представників уряду, влади санкцій за порушення міжнародних норм та стандартів праці, прав людини. Як це, наприклад, було в Білорусі», – наголосив політик.
Народні депутати також акцентували увагу, що в умовах війни та затяжної економічної і політичної кризи не можна погіршувати трудове законодавство. Адже це не лише збільшить і без того високий рівень безробіття в Україні, а й посилить відтік з країни висококваліфікованих працівників, насамперед, молоді.
«Ми вважаємо, що реформи законодавства про працю та профспілки – небезпечні й створюють ризики для соціальної інклюзії та рівності прав. Ми тут, щоб підтримати та допомогти профспілкам України. Міжнародні профспілки готові захищати спільну цінність – соціальний діалог», – наголосив у своєму виступі Генеральний секретар Європейської конфедерації профспілок Лука Вісентіні.
Делегати розширеної Місії висловили занепокоєння тим, що реформи, які впроваджує український уряд, підривають економічний потенціал України, що зміни у законодавстві спрямовані не на спільне благо, а на задоволення інтересів невеличкої групи зацікавлених осіб.