«Батьківщині» вдалось відхилити неправдиві рекомендації парламентських слухань щодо землі

Проект постанови про Рекомендації парламентських слухань на тему «Регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення: пошук української моделі» – це нечуване блюзнірство. «Батьківщина» закликала депутатів не підтримувати ці рекомендації.

Про це заявив народний депутат, член фракції Вадим Івченко.

Він нагадав, що наприкінці минулого року парламент провів слухання на земельну тему.

За словами Вадима Івченка, учасники цього заходу в переважній більшості ділились своїми проблемами щодо масових рейдерських захоплень та несправедливих рішень судів, що забирають їхні врожаї. Аграрії говорили про неврегульованість земельних питань, обміну земельних ділянок, просили зберегти спеціальний режим оподаткування, обговорювали питання дотацій: кому і яким чином вони мають йти.

Також, за словами депутата, учасники слухань закликали не голосувати за бюджет, просили передати землі територіальним громадам та обговорювали розвиток фермерства.

«Усі ці виступи мали стали основою для рекомендацій. Натомість в проекті постанови в першому пункті результативної частини говориться, що результатом слухань є пропозиція до КМУ внести в парламент законопроект про обіг земель. Напевне, ця постанова повністю співзвучна із сьогоднішніми реаліями щодо пропаганди відкриття ринку землі!» – наголосив парламентар.

Вадим Івченко запитав голів фракцій, які були на цих парламентських слуханнях, невже вони насправді підтримують цю постанову. Парламентар також закликав своїх колег активніше працювати над земельним законодавством.

«Коли буде напрацьовано все те, про що говорили люди, тоді буде зовсім інша дискусія. Відкривати ж ринок землі в нинішніх реаліях — зарано! Ця постанова не відповідає інтересам агротоваровиробників, фермерів та селян», – закликав Івченко.

Також він зазначив, що «Батьківщина» пропонує кожному скористатись своїм закононним правом та продати свій пай за ринковою ціною, але винятково територіальній громаді або державі, яка в подальшому також має передати цю землю територіальній громаді, для ведення господарства.

Це необхідно для розвитку малого та середнього бізнесу на селі.

«Батьківщина» не підтримує відкриття ринку сільськогосподарських земель. Ми організовуємо референдум, ми збираємо підписи. Скажу більше: в разі підтримки в Раді закону про обіг земель  це буде останній день роботи цього парламенту», – підсумував Вадим Івченко.

Як вже повідомлялося, сьогодні народний депутат від «Батьківщина» заявив, що мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення – це не зупинка реформи. На його думку, це час, який дається парламентарям та уряду для прийняття необхідних законів та відповідного земельного законодавства.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова