«Батьківщина» в регіонах підтримує звернення до керівництва держави з вимогою припинити торгівлю з окупантами

Місцеві ради народних депутатів продовжують ухвалювати звернення до керівництва держави з вимогами припинити торгівлю з окупованими територіями та покарати винних за силовий розгін блокади.

Так, з ініціативи представників «Батьківщини» Черкаська міська рада на позачерговому засіданні ухвалила звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабінету міністрів щодо підтримки економічної блокади окупованих територій Донбасу.

Голова фракції «Батьківщина» Роман Діскант запропонував деталізувати проект рішення, зокрема додати до нього вимогу звільнити з посад міністра МВС А. Авакова, заступника міністра МВС В. Аброськіна, ввести воєнний стан у зоні АТО й заборонити торгівлю з окупованими територіями.

Підтримати звернення депутатів закликав і міський голова, лідер Черкаської обласної парторганізації ВО «Батьківщина» Анатолій Бондаренко. Він розповів, що йому як міському голові надходили дзвінки з проханнями не ухвалювати звернення до центральної влади.

«Хто мені тільки не дзвонив! Але ми все одно приймемо це рішення. Досить терпіти олігархів при владі», – заявив Анатолій Бондаренко.

У документі, за який проголосувала Черкаська міська рада, озвучено вимоги закрити кримінальні провадження на учасників блокади Донбасу та вжити заходів для визволення заручників, які перебувають у полоні терористів та російських військ. Депутати Черкас також вимагають від влади визнати АТО війною, а Російську Федерацію – агресором.

Натомість депутати Черкаської обласної ради не зібралися на позачергову сесію, на якій мали розглянути запропоноване фракцією «Батьківщина» звернення до керівництва країни з приводу блокади торгівлі з окупованими територіями.

На засідання сесії із 84 депутатів прибуло лише 34, серед яких – представники «Батьківщини», «Свободи» та позафракційні. Провладні фракції на засідання не прийшли.

У запропонованому документі, який мав бути винесений на голосування, йшлося про необхідність звільнити з-під арешту затриманих учасників блокади торгівлі з ОРДЛО та закрити кримінальні провадження відносно блокувальників, ухвалити закони «Про тимчасово окуповані території України» та «Про заборону торгівлі з тимчасово окупованими територіями України».

«Батьківщина» також пропонувала заборонити роботу російських банків та заблокувати російські платіжні системи в Україні, визнати на законодавчому рівні війною російську агресію проти України та ввести воєнний стан на окупованих і прилеглих до них територіях.

Зі свого боку, Львівська обласна рада вимагає від центральної влади ухвалити закон про окуповані території, розірвати економічні стосунки з Російською Федерацією та звільнити всіх полонених українців.

Фракція ВО «Батьківщина» підтримала відповідне звернення до президента України, прем’єр-міністра та Верховної Ради під час позачергового засідання облради.

«Львівська обласна рада вважає неприпустимим застосування сили до учасників блокади торгівлі з окупантами. Рішення піти проти українців вважаємо недалекоглядним і цинічним», – йдеться в ухваленому документі.

Голова фракції ВО «Батьківщина» у Львівській облраді Юрій Гудима у виступі наголосив, що центральна влада має покарати винних у розгоні учасників блокади ОРДЛО.

«Торгівлю на крові блокувала вся Україна. Але нинішня влада лише на третьому році вирішила припинити економічні відносини з окупованими територіями. Вимагаємо від керівництва держави говорити українцям правду щодо подій на Сході країни», – зазначив Юрій Гудима.

Депутати фракції ВО «Батьківщина» на позачерговій сесії Вінницької облради також підтримали звернення до вищих органів влади щодо припинення торгівлі з окупованими територіями.

Незважаючи на спроби провладної фракції БПП саботувати засідання, скликане на вимогу громади, сесія таки відбулася.

Депутати ухвалили звернення до керівництва держави щодо припинення переміщення товарів через лінію бойових дій на Сході України, звільнення полонених, припинення кримінальних переслідувань учасників блокади, надання оцінки неправомірним діям правоохоронних органів та прийняття Верховною Радою закону «Про тимчасово окуповані території».

«Ми сьогодні всі зрозуміли, що без підтримки кожної фракції немає більшості, тому потрібно сідати за стіл переговорів як і в державі, так і в обласній раді», – сказала керівник обласного партосередку ВО «Батьківщина», перший заступник голови Вінницької облради Людмила Щербаківська.

Сумський міський голова, представник «Батьківщини» Олександр Лисенко терміново скликав сесію міськради, на якій депутати засудили силові методи влади та закликали керівництво країни докласти максимальних зусиль для мирного врегулювання суспільно-політичної ситуації в Україні.

Депутати та громадськість Сумщини вимагають забезпечити оперативне проведення всебічного та об’єктивного розслідування подій, що сталися 13 березня 2017 року в Кривому Торці, звільнити затриманих учасників блокади торгівлі з окупованими територіями та законодавчо визнати російську агресію проти України війною, ухвалити закон про тимчасово окуповану територію Донбасу.

Громадськість також вимагає від Сумської обласної ради ухвалити аналогічне рішення. У зв’язку з цим активісти запалили шини на центральному майдані обласного центру та напнули наметове містечко.

Напередодні керівництво області проігнорувало ініціативу військовиків скликати сесію Сумської обласної ради. На засідання не з’явилися депутати від БПП, «Опозиційного блоку», «Волі народу» та «Свободи».

Як вже повідомлялося, свою позицію щодо тогрівлі з окупованими територіями вже висловили Волинська, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька та інші обласні ради.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова