Фракція «Батьківщина» в Київраді висловила обурення з приводу того, що 7 червня 2017 року Кабінет міністрів таємно від громадськості затвердив проект будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива за 100 кілометрів від Києва.
Про це йдеться в заяві фракції, опублікованій на сайті Київського міського партосередку.
«На мапі Києва і так достатньо екологічно небезпечних точок. Ми маємо Київську ГЕС, завод «Радикал» з тоннами відходів ртуті, Бортницьку станцію аерації, яка потребує негайної реконструкції, закритий завод «Захід» із залишками берилію в Академмістечку, ядерний «могильник» Києва – радіоактивну лабораторію Інституту ядерних досліджень НАН України по проспекту Науки, 47. Велика кількість хлору на водозаборах – ще одна серйозна проблема в Києві», – зазначається у заяві фракції «Батьківщини» в Київраді.
Водночас, необхідність у захороненні відпрацьованого ядерного палива справді є, сказано у документі. Проте, на переконання «Батьківщини», потрібно попередньо обговорити це питання із експертами та науковцями.
«Уряд також повинен через ЗМІ проінформувати людей про відповідність і безпечність обраного місця для сховища відпрацьованого ядерного палива. Обов’язковим пунктом є зауваження щодо можливості витоків у підземні ґрунтові води та щодо безпеки життя й здоров’я киян», – уточнили свою позицію у фракції «Батьківщина».
Фракція «Батьківщини» в Київраді також застерігає владу від намірів «продовжити історію Чорнобильської АЕС, яку будували як унікальне явище, яке потім заразило півсвіту».