Сьогодні в Київраді розглянуть питання перевірки законності забудови землі, на якій вже розташовано Сквер Небесної сотні.
Про це повідомила лідер фракції «Батьківщини» в Київраді, голова тимчасової контрольної комісії з питань перевірки легітимності рішень Київради, прийнятих після травня 2006 року, Тетяна Меліхова.
За її словами, Департамент земельних ресурсів просить комісію з питань перевірки легітимності рішень екс-Київради перевірити законність рішення, яке дозволено побудувати готель у буферній зоні Софії Київської, на якій розташовано Сквер Небесної сотні біля Михайлівського Золотоверхого монастиря (на вул. Михайлівській, 24-26).
Меліхова зауважила, що звернення Департаменту щодоскасування зазначеного рішення екс-Київради вже внесено до порядку денного сьогоднішнього засідання Комісії.
У зверненні до Комісії Департамент наголошує, що Постановою окружного адміністративного суду м. Києва від 29.10.2010 №2-а-8698/10/2670 землі території, в межах якої перебувають зазначені земельні ділянки, визнані особливо цінними, відповідно до ст. 150 Земельного кодексу України. Земельна ділянка розташована в межах існуючого парку (зелена зона).
«Ця зелена зона входить до буферної зони Софії Київської, де заборонено будь-яке будівництво. Фактично, ця земля в Києві є недоторканою. Якими підставами керувалися депутати екс-Київради, виділяючи цю землю під забудову, всі розуміють без пояснень… А от позиція судів, які не враховують цей факт, коли приймають рішення на користь забудовника, мені незрозуміла», – обурена Тетяна Меліхова.
Вона також переконана: «Нинішня Київрада має згадати, для чого депутати створювали нашу комісію, і своїм голосуванням засвідчити, що вона проти існування подібних ганебних рішень!»
Нагадаємо, під час Революції Гідності активісти розібрали будівельний паркан на вул. Михайлівській, 24-26 на барикади, тоді й відкрився весь жах, що приховував паркан з 2007 року: будівельне й побутове сміття, трупи безпритульних тварин тощо.
Кияни своїми силами прибрали ділянку, родини загиблих Героїв Небесної сотні висадили дерева і квіти, активісти створили громадський город для дітей, проклали доріжки, сучасні українські художники створили унікальний дитячий майданчик, стіни навколо саду прикрасили зображеннями актуалізованого Тараса Шевченка.
Ініціативна група киян ухвалила рішення присвятити свою роботу Небесній Сотні.
Довідково: Рішенням Київської міської ради від 08.02.2007 № 124/785 ТОВ «УКРінвестресурс» було передано земельну ділянку площею 0,55 га у довгострокову оренду на 10 років для реконструкції та облаштування скверу, будівництва готельно-офісного комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського, торговельного, соціального призначення, з наземним і підземним паркінгами на вул. Михайлівській, 24-26 на Михайлівській площі у Шевченківському районі м. Києва.
На підставі зазначеного рішення Київради укладено договір оренди земельних ділянок від 30.03.2007.
Рішенням Київради від 26.04.2007 №418/1142 відповідна земельна ділянка була продана ТОВ «УКРінвестресурс». На підставі цивільно-правових угод право власності на земельну ділянку переходило ТОВ «М-Плаза», а пізніше до ТОВ «Грін Плаза».
Станом на 31.12.2012 у Департаменті земельних ресурсів зареєстровано державний акт на право власності на земельну ділянку від 27.04.2012 №01-8-00250, виданий ТОВ «Грін плаза».
У 2014 році прокуратура Києва подала дві заяви про оскарження в суді договорів оренди і купівлі-продажу цієї ділянки. Проте, у скаргах прокуратурі було відмовлено, як у Господарському суді м. Києва, так і в Київському апеляційному суді. Наразі справа знаходиться на розгляді у Вищому господарському суді України.