«Батьківщина» стала на захист українців від обману постачальників ЖКП

Команда Юлії Тимошенко винесла на розгляд Верховної Ради законопроєкт №3097, розроблений з метою захисту українців від махінацій та зловживань  постачальниками води, газу тепла, електроенергії тощо.

Співавтори вказаного законопроєкту, народні депутати від фракції «Батьківщина» Сергій Власенко та Олександр Абдуллін, пропонували депутатам на законодавчому рівні зобов’язати комунальників у десятиразовому розмірі відшкодувати незаконні нарахування у платіжках.

«Ми отримали тисячі звернень від людей, які скаржилися на те, що організації-постачальники ЖКП періодично виставляють людям завищені платіжки, утворені не на основі договорів чи тарифів. Тобто людям свідомо завищують показники, нараховують неіснуючі борги. Цим законопроєктом ми пропонуємо надати будь-якому споживачу можливість вимагати відшкодування у 10-кратному обсязі у випадку, якщо в судовому чи позасудовому порядку буде встановлено факт завищення даних у платіжках. Ми вважаємо, що це дозволить уникнути багатьох зловживань», – переконаний Сергій Власенко.

Від високих штрафів надавачів комунальних послуг за завищені цифри в платіжках захистили представники фракції «Слуга народу», які не проголосували за документ, тож законопроєкт передано на  доопрацювання в комітет.

«Ми маємо повну безкарність монополістів: платіжки непрозорі й завищені. В Україні не існує системи захисту споживача і покарання тих власників компаній, які встановлюють неправдиві цифри в платіжках. Якби власники компаній-монополістів знали, що нестимуть відповідальність у 10-краткному розмірі, це могло б вгамувати їхні апетити та водночас захистити людей від грабунку. Єдина фракція, яка не підтримала цей законопроєкт, це – «Слуга народу». Вони живуть за подвійними стандартами: спочатку кажуть про турботу про українців, а самі наживаються на захмарних тарифах», – зазначив під час брифінгу народний депутат від «Батьківщини» Олексій Кучеренко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова