«Батьківщина» протистоїть черговій земельній афері влади  

Під час розгляду законопроєкту про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві (№3205-2), до якого фракція «Батьківщини» подала понад 400 правок, команді вдалося відстояти одну, якою забороняється очолювати цей фонд іноземцям.

Обговорюючи законопроєкт, Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко назвала його «продовженням розпродажу сільськогосподарської землі, в тому числі іноземним підприємствам», адже створюється фонд, який позбавлятиме українських селян чорноземів.

«В Україні формується спеціальний фонд, без будь-якого статусу. І якщо аграрій з якихось причин не встигне вчасно погасити кредит в банку, то цей фонд ставатиме власником землі, яку віднімуть у власника. А далі цією землею вони зможуть розпоряджатися так, як захочуть. Цей фонд фактично буде великим спекулятивним учасником, який буде передавати українську сільськогосподарську землю в іноземну власність», – застерегла Юлія Тимошенко.

Водночас, за її словами, «Батьківщині» вдалося скасувати найнебезпечніше положення, яке містилося в законопроєкті, яким передбачалося, що фонд очолюватиме іноземний громадянин.

«Я дякую всім депутатам, які проголосували за нашу правку, яка передбачала що цей шахрайський фонд хоча б іноземцями не буде очолюватися, а громадянами України. Тоді він бодай зможе відповідати по Кримінальному кодексу. Це означає, що хоч якась управа після того, як поміняється влада, на цю людину буде», – наголосила лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко додала, що замість корупційних законів, треба  радикально переглядати аграрну політику держави, і зробити фермерське господарство її основою.

«Я закликаю не голосувати за цей закон. А якщо ви за нього проголосуєте, ми підемо в Конституційний суд і рано чи пізно зупинимо цю вакханалію. Я не сумніваюся, що все це буде поправлено тоді, коли влада поміняється, але шкода втрачених 5 років, шкода можливостей і тих людей, які сьогодні масово їдуть з України, розуміючи що держава під керівництвом нової влади працює проти них. І я звертаюсь до українців – не давайте більше влади тим, хто голосує за продаж української землі та за знищення вітчизняного фермерства», – наголосила Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова